7 powodów do wizyty w serwisie samochodowym

7 powodów do wizyty w serwisie samochodowym
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nawet jeśli należymy do kierowców dbających o swój pojazd i preferujących bezpieczny styl jazdy, to co jakiś czas będziemy musieli odwiedzić warsztat samochodowy. W jakich sytuacjach?

Większość z nas kojarzy wizytę u mechanika z naprawą jakiejś usterki. I oczywiście każda awaria jest jednym z powodów skłaniającym do kontaktu z serwisem takim jak https://qservicecastrol.eu/uslugi/. Kiedy jeszcze nas to czeka?

1. Rutynowe przeglądy

Są takie części w samochodzie, które ulegają zużyciu. W przypadku olejów i płynów w grę wchodzi ich uzupełnienie lub wymiana. Tak jest na przykład w przypadku oleju silnikowego. Producenci zaznaczają, z jaką częstotliwością należy odwiedzić warsztat i tego należy przestrzegać. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do szybkiego zużycia całych podzespołów.

2. Przegląd poprzedzający dłuższą podróż

Poza obowiązkowymi przeglądami, do warsztatu możemy zgłosić się, planując dłuższy wyjazd m.in. na wakacje. Specjaliści sprawdzą zużycie podstawowych części i poziomy płynów, a dzięki temu my możemy wybrać się w podróż bez obaw, że coś zepsuje się na trasie.

3. Wymiana opon

W naszej strefie klimatycznej pory roku wiążą się z dużymi amplitudami temperatur i zmiennością warunków atmosferycznych. Ma to duże znaczenie dla korzystania z samochodów. Każdy kierowca powinien pamiętać o wymianie opon letnich i zimowych. To niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

4. Odgrzybianie klimatyzacji

Klimatyzacja jest jednym z największych udogodnień, jakie mają nowoczesne samochody. Docenimy ją zwłaszcza w upalny dzień. Jednak korzystanie z niej może nieść za sobą pewne konsekwencje zdrowotne. Jeśli nie będziemy poddawać instalacji regularnemu odgrzybianiu, to stanie się siedliskiem wielu alergenów, bakterii, wirusów i grzybów. W efekcie narażamy się na infekcje i objawy alergiczne.

5. Kontrola geometrii kół

Po tym, jak najedziemy na większą dziurę, mamy wrażenie, że auto ściąga w którąś stronę, po wymianie opon albo wtedy, gdy bieżniki nie są równomiernie zużyte, należałoby umówić się w warsztacie, aby sprawdzić geometrię kół.

6. Kiedy coś nas niepokoi

Jeśli jeździmy jednym samochodem od dłuższego czasu, to doskonale znamy wszystkie odgłosy, jakie wydaje. W momencie, gdy zaczynamy słyszeć stukanie, tarcie lub inny dziwny dźwięk należałoby sprawdzić u mechanika, czy nie zaczyna się coś psuć. Tak samo w sytuacji pojawienia się kontrolki na tablicy rozdzielczej.

7. Diagnostyka stanu technicznego przed zakupem auta

Załóżmy, że dopiero zamierzamy kupić auto i będzie ono z rynku wtórnego. Wtedy należałoby zweryfikować, jaki jest jego stan techniczny. Najlepiej wykonać to u specjalistów, a więc umówić się na diagnostykę.

Ważny wybór warsztatu samochodowego

Jak widać, powodów, dla których będziemy odwiedzać serwis samochodowy, jest sporo. Ważne jednak, by postawić na miejsce, w którym możemy liczyć na fachową obsługę i przejrzyste warunki. Mechanik powinien dysponować nowoczesnymi narzędziami i posiadać odpowiednią wiedzę. Warto przy tym sprawdzić opinie na temat poszczególnych warsztatów, to też odzwierciedla jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uber czy taksówka – które rozwiązanie jest lepsze? Wady i zalety
Uber czy taksówka – które rozwiązanie jest lepsze? Wady i zalety
Czym różni się przejazd Uberem od przejazdu zwykłą taksówką pod względem komfortu, bezpieczeństwa i czasu oczekiwania na przyjazd kierowcy?
Kasacja pojazdu bez dowodu rejestracyjnego – czy to jest możliwe?
Kasacja pojazdu bez dowodu rejestracyjnego – czy to jest możliwe?
Chcesz oddać auto do kasacji, ale zgubiłeś dowód rejestracyjny samochodu? Bez obaw, w szybki sposób możesz wyrobić zaświadczenie pobierane z wydziału komunikacji, dzięki któremu bez problemu będziesz mógł zezłomować samochód.
Dlaczego kasku motocyklowego nie powinno się kłaść na ziemi?
Dlaczego kasku motocyklowego nie powinno się kłaść na ziemi?
“Nie kładź kasku na ziemi, bo…” no właśnie - bo co? Odpowiadamy!
Ostatnie wpisy