Gadżety przydatne w podróży motocyklem

OnetraceAKCESORIA I SPRZĘT

Gadżety przydatne w podróży motocyklem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawny motocykl to nie wszystko. Aby wyruszyć w trasę, musisz także zaopatrzyć się w niezbędne gadżety, które ułatwią Ci drogę i przygotują na każdą okoliczność.

Spakuj się na motocyklową wyprawę!
W jaki sposób kontrolować napięcie łańcucha?
Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!

Udana podróż motocyklem to nie tylko kwestia dobrego pojazdu. Równie istotne są gadżety, które ułatwią trasę i przygotują Cię na każde okoliczności. Nigdy nie wiesz, co wydarzy się w drodze, dlatego dobrze wziąć pod uwagę wszystkie możliwości. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony. 

Interkomy

Na dłuższe i krótsze podróże dobrze zastanowić się nad zakupem interkomu motocyklowego. To rozwiązanie, które ułatwi drogę każdemu kierowcy, umożliwiając mu kontakt z wybraną osobą bez konieczności zrobienia przystanku lub zdejmowania rąk z kierownicy. Nie tylko musi to być telefoniczna rozmowa z żoną, ale także konwersacja z pasażerem siedzącym z tyłu motocykla albo z innymi kierowcami, w przypadku podróży w grupie. Co ciekawe, interkom zapewnia nie tylko kontakt ze światem, ale także usprawnia korzystanie z nawigacji oraz pozwala na słuchanie ulubionej muzyki. Na stronie https://smartmoto.pl/ znajdziesz interkomy, których bateria zapewnia nawet do trzydziestu pięciu godzin działania, co gwarantuje Ci spokojną i bezpieczną podróż.

Olejarka do łańcucha

Osoby, które chciałyby ograniczyć czas poświęcony na serwis motocyklu na rzecz dłuższej jazdy, powinny rozejrzeć się za olejarką do łańcucha. To znaczne ułatwienie życia i codziennego korzystania z Twojego pojazdu. W przeciwieństwie do ręcznego olejowania łańcucha, które jest przecież konieczne dla prawidłowego funkcjonowania motocykla, działanie olejarki jest praktycznie bezobsługowe. Częstotliwość opadania kropel możesz dowolnie regulować, dzięki czemu łańcuch zawsze jest czysty, a pojazd wygląda dużo estetyczniej. Co istotne, nie ryzykujesz, że nadmiar oleju znajdzie się na oponę, co ma znaczenie, kiedy mowa o bezpieczeństwie kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.

Sprytne przechowywanie

Prowadząc motocykl, także potrzebujesz miejsca na przechowanie osobistych rzeczy takich jak portfel, dokumenty, telefon czy nawet woda albo drobna przekąska. W dalszych podróże przyda Ci się za to miejsce, w którym będziesz mógł bezpiecznie trzymać wszystko, co jest Ci niezbędne w trasie. Dobrym rozwiązaniem będą zamykane na klucz kufry, które uchronią Cię od niechcianych incydentów ze znikającymi rzeczami. Jeśli za to decydujesz się głównie na krótsze podróże, zostań przy materiałowych sakwach bocznych, które są rozwiązaniem o wiele tańszym i łatwiejszym do zamontowania na motocyklu. Dobrą alternatywą będą też plecaki motocyklowe, które bez problemu zabierzesz wszędzie ze sobą.

Drobne gadżety

Powerbank to już nie tylko urządzenie, które naładuje Twój telefon, tablet czy słuchawki, ale także sprytny sposób na start silnika. Powerbanki ze starterem mają w komplecie dołączone klemy, które podłącza się do akumulatora. Do zaplanowania trasy dobrze mieć zawsze ze sobą tradycyjną mapę, chociaż nie da się zaprzeczyć mnogim zaletom nawigacji na ekranie smartfona. Nigdy nie wiemy, kiedy zabraknie nam baterii i mapa stanie się ostatnim ratunkiem. Chyba że wyposażysz się wcześniej w ładowarkę motocyklową z USB. Wtedy rozładowana bateria w trasie już nigdy nie będzie problemem. Jeśli chcesz być gotowy na każdą okazję, dobrze, żebyś zaopatrzył się także w zestaw naprawczy do opon, multitool oraz szarą taśmę naprawczą. Te trzy przedmioty mogą uratować Ci życie na drodze, kiedy nie będziesz mógł dodzwonić się po pomoc. Równie kluczowa w trasie może okazać się latarka-czołówka, która przyda się w sytuacjach, kiedy latarka w telefonie nie będzie wystarczająca. Dzięki temu, że czołówkę zakłada się na głowę, daje Ci to dwie wolne ręce, które przydadzą się w razie zmiany opony po zmroku albo, kiedy będziesz chciał udzielić komuś pomocy na drodze.

(fot. pixabay.com)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.