Ducati nie wyprodukuje elektrycznych motocykli?

OnetraceMOTOŚWIAT

Ducati nie wyprodukuje elektrycznych motocykli?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Skąd nagła zmiana planów? Powodem mogą być oczekiwania klientów marki premium.

Multistrada V4 bestsellerem Ducati. Sprzedano już ponad pięć tysięcy egzemplarzy
Nowy importer motocykli Ducati
Wrocław. Nocna celebracja z okazji wydania ostatniego Diavela 1260 Lamborghini

Jeszcze dwa lata temu włoska firma chwaliła się zaawansowanymi pracami nad produkcją seryjnych motocykli elektrycznych. Jak się okazuje, Ducati już nie jest takie skłonne ku elektrycznym rozwiązaniom.

Ducati miałoby się przyglądać innym rozwiązaniom niskoemisyjnym – w tym między innymi paliwu syntetycznemu. Na razie jednak, szeroko pojęta elektryfikacja jest niemożliwa w kontekście motocykli produkowanych przez włoską markę.

Według informacji podanych przez Francesco Milicia z Ducati, marka nie zamierza produkować elektrycznych motocykli z powodu rozbieżności między oczekiwaniami klientów i standardem elektromobilności. Motocykle tego typu nie zagwarantują takiej samej przyjemności, zasięgu, oraz wagi.

Na szczęście, włosi nie muszą się martwić o wprowadzenie elektrycznych motocykli w kontekście norm emisji spalania. Jak na razie, motocykle nie są objęte większymi ograniczeniami tego typu.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.