Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem

OnetraceMOTOŚWIAT

Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tamtejszy prezydent Rodrigo Duterte znany jest z kontrowersyjnych i ostrych przepisów, które mają uderzać w przestępczość i nie wiele wskazuje na to, by zaprzątał sobie głowę dobrem obywateli.

Nowelizacja prawa. Rządzący pracują nad mandatami za prędkość do 5 tysięcy złotych!
Tuning motocykla – czy to możliwe?
Jaki olej wlać do motocykla? Podpowiadamy

Wszelkiego rodzaju jednoślady to z reguły pojazdy dwuosobowe, które są bardzo popularne na Filipinach, Prezydencki doradca zaproponował wprowadzenie zakazu jazdy z pasażerem tłumacząc się potrzebą walki z przestępczością. Niestety, rykoszetem dostaną turyści.

W wielu rozwijających się krajach, takich jak Indie czy Filipiny, jednoślady są główną formą transportu szarych obywateli. Korzystają z nich zarówno młodzi ludzie, jak i małżeństwa. Warto zaznaczyć, że dwuosobowe maszyny są wykorzystywane chociażby podczas odwożenia pociechy do szkoły, czy odbierania go.

Dlatego też, nowy zakaz poważnie uderzyłby w najbiedniejszą warstwę społeczną Filipin. Jednak tamtejszy prezydent Rodrigo Duterte znany jest z kontrowersyjnych i ostrych przepisów, które mają uderzać w przestępczość i nie wiele wskazuje na to, by zaprzątał sobie głowę dobrem obywateli.

(Photo by Eugenio Pastoral on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.