Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem

OnetraceMOTOŚWIAT

Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tamtejszy prezydent Rodrigo Duterte znany jest z kontrowersyjnych i ostrych przepisów, które mają uderzać w przestępczość i nie wiele wskazuje na to, by zaprzątał sobie głowę dobrem obywateli.

Rewolucja. Koncerny rozwiążą problem zasięgu skuterów elektrycznych
Setki nowych jednośladów trafią do policyjnej drogówki!
Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny

Wszelkiego rodzaju jednoślady to z reguły pojazdy dwuosobowe, które są bardzo popularne na Filipinach, Prezydencki doradca zaproponował wprowadzenie zakazu jazdy z pasażerem tłumacząc się potrzebą walki z przestępczością. Niestety, rykoszetem dostaną turyści.

W wielu rozwijających się krajach, takich jak Indie czy Filipiny, jednoślady są główną formą transportu szarych obywateli. Korzystają z nich zarówno młodzi ludzie, jak i małżeństwa. Warto zaznaczyć, że dwuosobowe maszyny są wykorzystywane chociażby podczas odwożenia pociechy do szkoły, czy odbierania go.

Dlatego też, nowy zakaz poważnie uderzyłby w najbiedniejszą warstwę społeczną Filipin. Jednak tamtejszy prezydent Rodrigo Duterte znany jest z kontrowersyjnych i ostrych przepisów, które mają uderzać w przestępczość i nie wiele wskazuje na to, by zaprzątał sobie głowę dobrem obywateli.

(Photo by Eugenio Pastoral on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.