Hiszpania. Obowiązkowe poduszki powietrzne dla motocyklistów staną się faktem?

OnetraceMOTOŚWIAT

Hiszpania. Obowiązkowe poduszki powietrzne dla motocyklistów staną się faktem?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Choć z kamizelki można skorzystać wielokrotnie, to po każdym użyciu wymagana jest wymiana kartridża ze sprężonym gazem w cenie 400 złotych.

Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!
W jaki sposób kontrolować napięcie łańcucha?
Motocykl ratowniczy w służbie ludziom!

Jest to dość… nietypowy pomysł, jednak nie zmienia to faktu, że trwają zaawansowane rozmowy na temat zmiany prawa. Poduszki powietrzne miałyby zostać włączone do obowiązkowego stroju motocyklistów.

Poduszki powietrzne wydają się być bardzo logicznym dodatkiem poprawiającym bezpieczeństwo za kółkiem. Nie mniej jednak, w przypadku motocykli sprawa wygląda zgoła inaczej. Czy rzeczywiście poduszki powietrzne poprawiłyby bezpieczeństwo jednośladów?

Tego typu rozwiązanie to absolutna nowość. Jakby tego było mało, bardzo często wkładane pod kurtkę kamizelki z poduszką powietrzną kosztują co najmniej 1500 złotych. Choć z kamizelki można skorzystać wielokrotnie, to po każdym użyciu wymagana jest wymiana kartridża ze sprężonym gazem w cenie 400 złotych.

Czy myślicie, że podobne rozwiązanie przyjęłoby się w Polsce?

(Photo by Alexander Awerin on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.