Honda: od 2040 roku w salonach wyłącznie jednostki elektryczne?

OnetraceMOTOŚWIAT

Honda: od 2040 roku w salonach wyłącznie jednostki elektryczne?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce pożegnamy się ze spalinowymi motocyklami.

Chopper do 10 000 złotych. Co wybrać?
Najlepsze motocykle 125 do 4000 złotych
Najlepsze cruisery do 4000 złotych!

Jako innowator, japońska marka motoryzacyjna nie zamierza zostawać w tyle. To kolejna marka, która planuje całkowite odejście od jednostek spalinowych w ciągu najbliższych 20 lat.

Ze wcześniejszych planów marki wiemy, że Honda planuje stać się neutralna węglowa w 2050 roku. Choć cel wydaje się dość odległy w czasie, to znamy szacowane etapy przemiany koncernu motoryzacyjnego.

Do 2030 roku aż 40% wszystkich pojazdów sprzedawanych w Ameryce Północnej ma być wyposażona w napęd elektryczny. Pięć lat później procent ten zwiększy się do 80, by w 2040 osiągnąć okrągłe 100% pojazdów elektrycznych.

Plany Hondy są wyjątkowo ambitne, jednak wszystko uzależnione jest od podstępu technologicznego, który, na chwilę obecną, wróży dobrze planom japońskiej marki. Wymienne i wydajniejsze akumulatory stają się rzeczywistością.

(Fot. materiały prasowe Honda)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.