Honda: od 2040 roku w salonach wyłącznie jednostki elektryczne?

OnetraceMOTOŚWIAT

Honda: od 2040 roku w salonach wyłącznie jednostki elektryczne?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce pożegnamy się ze spalinowymi motocyklami.

Motocykle sportowe na kategorię B – sprawdź nasze propozycje
Lista modeli jednośladów wycofanych z powodu normy EURO 5
Najlepsze motocykle 125 do 4000 złotych

Jako innowator, japońska marka motoryzacyjna nie zamierza zostawać w tyle. To kolejna marka, która planuje całkowite odejście od jednostek spalinowych w ciągu najbliższych 20 lat.

Ze wcześniejszych planów marki wiemy, że Honda planuje stać się neutralna węglowa w 2050 roku. Choć cel wydaje się dość odległy w czasie, to znamy szacowane etapy przemiany koncernu motoryzacyjnego.

Do 2030 roku aż 40% wszystkich pojazdów sprzedawanych w Ameryce Północnej ma być wyposażona w napęd elektryczny. Pięć lat później procent ten zwiększy się do 80, by w 2040 osiągnąć okrągłe 100% pojazdów elektrycznych.

Plany Hondy są wyjątkowo ambitne, jednak wszystko uzależnione jest od podstępu technologicznego, który, na chwilę obecną, wróży dobrze planom japońskiej marki. Wymienne i wydajniejsze akumulatory stają się rzeczywistością.

(Fot. materiały prasowe Honda)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.