Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli

OnetraceMOTOŚWIAT

Honda pracuje nad wspomaganiem kierowania. Kolejny krok w stronę autonomicznych motocykli

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy autonomicznej jazdy nie dziwią nas w kontekście samochodów, jednak nie każdy podchodzi entuzjastycznie do podobnej wizji w przypadku jednośladów.

Honda planuje motocykl z wbudowanym dronem. Tego jeszcze nie było!
Najlepsze motocykle 125 do 4000 złotych
Daelim – król małych motocykli czy koreański niewypał?

Japońska marka przedłożyła patent systemu, który pozwoliłby w przyszłości na samoistne prowadzenie jednośladu. Wszystko wskazuje na to, że historia motoryzacji dzieje się na naszych oczach. Bardzo możliwe, że juz niedługo doczekamy się chociażby systemów autonomicznej zmiany pasa ruchu.

Honda planuje innowacyjne systemy autonomicznego sterowania kierownicą. Patent japońskiej firmy polega na zamianie amortyzatora skrętu elektrycznym siłownikiem. Choć nie brak głosów krytyków, którzy zwracają uwagę na niedociągnięcia, to nie rozwiązanie Hondy jest niezaprzeczalnie innowacyjne.

Poza możliwościami autonomicznymi, elektryczne wspomaganie kierownicy mogłoby zainterweniować w przypadku poślizgu, przeciwdziałać podmuchom wiatru, czy uzupełnić działanie ABS-u.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.