Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny

OnetraceMOTOŚWIAT

Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Mowa o motocyklach wyposażonych w silniki o minimalnej pojemności 1100 cm3 i generujących moc nie mniejszą niż 120 koni mechanicznych.

Łódzkie: śmiertelny wypadek z udziałem jednośladu i osobówki na Drodze Krajowej numer 70
Trend. Producenci motocykli podnoszą ceny jednośladów
Turbodoładowanie do 125ccm! Czy to legalny sposób na przyspieszenie?

Polska Policja ma kupić blisko pół tysiąca nowych motocykli – to wnioski z ogłoszonego niedawno przetargu na 478 maszyn służbowych, które trafią do drogówki. O jakich motocyklach mowa?

Według przetargu, do najważniejszych parametrów należy – dwucylindrowy silnik o minimalnej pojemności 1100 cm3, moc wynosząca co najmniej 120 koni mechanicznych, napęd przekazywany za pomocą wału Kardana, system hamulcowy z systemem ABS, możliwość zamontowania radiostacji.

Co więcej, dostawca musi dostarczyć dwa kaski do każdego egzemplarza. System komunikacji bezprzewodowej ma pojawić się przynajmniej w części dostarczonych maszyn. Pierwsze motocykle mają trafić w ręce mundurowych osiem miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Co ciekawe, to kolejny przetarg na motocykle od polskiej policji. W tym roku do funkcjonariuszy trafiła pierwsza dostawa zamówionych motocykli.

(Fot. Policja)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.