Triumph pracuje nad elektrykiem z szybko ładującym się akumulatorem

OnetraceMOTOŚWIAT

Triumph pracuje nad elektrykiem z szybko ładującym się akumulatorem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli inżynierom uda się stworzyć opisywany system, TE-1 bardzo szybko stałby się rozchwytywanym towarem na rynku.

Największe targi motocyklowe na świecie – zobacz jak wyglądały
Sondors Metacycle, czyli światowa gwiazda wśród elektryków
MV Agust. Alpine A110 jako motocykl?

Brytyjska marka nie spoczy na laurach. Trwają pracę nad zupełnie nowym, elektrycznym motocyklem o nazwie TE-1. Jednoślad ma zostać wyposażony w rewolucyjny układ napędowy.

Coraz częściej słyszymy o gigantach motoryzacyjnych pracujących nad projektami motocykli elektrycznych. Choć, jak na razie, przepisy prawne nie przewidują potrzeby wprowadzania norm emisyjnych z myślą o jednośladach, to konkurencyjne marki prześcigają się coraz ciekawszymi pomysłami.

Ostatnim z nich jest motocykl koncepcyjny brytyjskiej marki Triumph. Projekt zakłada wyprodukowanie innowacyjnego układu napędowego zdolnego do generowania mocy rzędu 107 koni mechanicznych w sposób ciągły. Moc całkowita miałaby wynosi 174 KM. Zasięg TE-1 wynosiłby blisko 200 kilometrów. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem układanki miałby zostać system szybkiego ładowania, który pozwoliłby na przywrócenie 80% naładowania w zaledwie 20 minut!

(Fot. materiały prasowe Triumph)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.