Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

OnetraceNA STARTUPRAWNIENIA I PRZEPISY

Jak napisać CV dla kierowcy, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

W poniższym artykule dowiesz się, jak zdobyć zatrudnienie w dobrej firmie - poznaj podstawowe zasady pisania CV kierowcy!

Wszystko, co musisz wiedzieć o znaku ustąp pierwszeństwa
W jaki sposób zdobyć uprawnienia operatora żurawi wieżowych?
Międzynarodowe prawo jazdy – kto musi je posiadać oraz jak je wyrobić?

Zawód kierowcy staje się coraz bardziej poszukiwany. Łatwo to zauważyć już podczas przeglądania ofert pracy. Obecna sytuacja wynika z rozwoju branży transportowej i logistycznej, a także z deficytu wykwalifikowanych pracowników. Chcesz pracować w tym zawodzie? A może jesteś kierowcą i szukasz nowych możliwości rozwoju? W poniższym artykule dowiesz się, jak zdobyć zatrudnienie w dobrej firmie – poznaj podstawowe zasady pisania CV kierowcy!

Z czym wiąże się praca kierowcy?

Praca kierowcy polega na transporcie osób lub towarów, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. W tym zawodzie niewątpliwie liczy się odpowiedzialność, a znajomość przepisów ruchu drogowego to podstawa do objęcia pracy na tym stanowisku.

Możesz pracować jako:

 • kierowca dostawy;
 • kierowca ciężarówki;
 • kierowca tira;
 • kierowca autobusu;
 • taksówkarz;
 • szofer/ kierowca osobisty.

Profesjonalne CV kierowcy

W zależności od tego, która posada Cię interesuje – potrzebujesz odpowiednich uprawnień. Zobacz, które informacje w CV przekonają pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie! 

Dane osobowe w CV dla kierowcy

Dane osobowe w CV należy ograniczyć do podstawowych informacji, które umożliwią rekruterowi kontakt z Tobą. Zamieść więc imię i nazwisko (najlepiej większą czcionką), numer telefonu oraz e-mail. Adres zamieszkania, płeć czy stan cywilny są całkowicie zbędne. W życiorysie warto również zawrzeć zdjęcie. Profesjonalna fotografia przykuwa wzrok i pozwala pracodawcy od razu powiązać daną osobę z konkretnymi kwalifikacjami.

Podsumowanie zawodowe w CV kierowcy

Podsumowanie zawodowe jest krótkim opisem sylwetki kandydata. Powinno znaleźć się tuż pod danymi osobowymi, aby przyciągnąć uwagę rekrutera, a następnie zachęcić do zapoznania się z dalszą częścią życiorysu. W trzech lub czterech zdaniach napisz o swoim doświadczeniu, kluczowych kompetencjach i sukcesach, aby pokazać, że jesteś idealnym kandydatem.

CV dla kierowcy z Ciekawe CV

CV kierowca – doświadczenie zawodowe

Coraz częściej doświadczenie zawodowe jest podstawowym warunkiem niezbędnym do uzyskania pracy. Na samym początku zwróć uwagę na zadania, które będziesz zobowiązany wykonywać i tak dopasuj swoje obowiązki, by pracodawca nie miał wątpliwości, że świetnie poradzisz sobie na oferowanym stanowisku. Poniżej znajdziesz listę zadań, która może Cię zainspirować:

 • przygotowywanie pojazdu do trasy;
 • opracowywanie planu dostaw;
 • realizowanie dostaw sprzętu na terenie całego kraju;
 • utrzymywanie odpowiedniego stanu technicznego pojazdu;
 • przyjmowanie płatności i wydawanie faktur.

Umiejętności niezbędne w pracy kierowcy

Dobry kierowca musi posiadać określony zestaw kompetencji miękkich, które pozwolą mu na odpowiedzialne wykonywanie tego zawodu. Co liczy się najbardziej? Jakie umiejętności wpisać w CV?

 • Refleks i szybkość reakcji – dynamicznie zmieniające się sytuacje na drodze wymagają dobrego refleksu oraz umiejętności przewidywania różnych zagrożeń.
 • Opanowanie – zachowanie spokoju w tej pracy może naprawdę wiele ułatwić. Denerwowanie się na błędy popełniane przez innych użytkowników drogi powoduje tylko niepotrzebną stratę energii.
 • Rozwaga – pamiętaj, że jako kierowca odpowiadasz nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników. Bezpieczeństwo na drodze będzie zależeć także od Twojego poczucia odpowiedzialności, dostosowania się do panujących warunków i przestrzegania zasad ruchu drogowego.
 • Dobra orientacja w terenie – choć dzisiaj kierowcy korzystają z nawigacji, pamięć przestrzenna bardzo ułatwia pracę.

Jak opisać wykształcenie w CV dla kierowcy?

W zawodzie kierowcy konkretne wykształcenie nie jest wymagane, jednak niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Do CV koniecznie wpisz posiadany typ prawa jazdy np. prawo jazdy kat. C + E. Zawodowy kierowca musi także posiadać świadectwo kwalifikacji zawodowych. Jeśli brałeś udział w dodatkowych szkoleniach przydatnych w tej pracy – również o nich wspomnij.

Czy w CV kierowcy opisywać zainteresowania?

Zawsze warto napisać o zainteresowaniach w CV. Z pewnością hobby związane z motoryzacją będzie Twoją mocną stroną. A pracodawcy zwracają uwagę na pasje kandydatów. To potwierdza, że masz zajęcie, które pozwala Ci odreagować codzienny stres.

Wzory CV od Ciekawe CV

Zdjęcia: materiał Klienta.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.