Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

OnetraceWYDARZENIA

Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

O motocyklach firmy Harley-Davidson marzy wielu europejczyków. Do niedawna były jednak dość drogie. Na szczęście dzięki porozumieniu, które obniży cła, ceny tych motocykli spadną.

Ile kosztuje nowy Harley Davidson? Analizujemy ceny legendy!
Premiera Harleya Pan America 1250. To pierwszy tego typu motocykl w historii amerykańskiej marki
Najciekawsze Harley Davidson na rynku! To motocykl dla Ciebie?

Motocykle Harley-Davidson to obiekt westchnień wielu fanów jednośladów. W ostatnich latach ich ceny dość mocno wzrosły w wyniku walki celnej Unii Europejskiej z USA. Teraz na szczęście udało się osiągnąć porozumienie. 

Harley-Davidson to pochodząca z Milwaukee w stanie Wisconsin firma od lat zajmująca się produkcją między innymi motocykli ciężkich, które podbiły rynek w tym segmencie. Są one pożądane przez wielu fanów jednośladów. W Europie są jednak dość drogie. Jest to wynik małej wojny celnej pomiędzy USA a Unią Europejską.

W 2018 roku Donald Trump zatwierdził naprawdę wysokie cła na stal czy aluminium importowane z Europy. Unia Europejska nie pozostała dłużna ówczesnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych i w zamian nałożyła duże cła na amerykańskie produkty, do których należą między innymi motocykle. W celu uniknięcia ceł Harley-Davidson zaczął sprowadzać do Europy egzemplarze z Tajlandii. To jednak i tak przyczyniło się do wzrostu cen. Te mogą na szczęście spaść, gdyż udało się osiągnąć porozumienie, które obniży wysokość ceł.

Zdj. główne: David Mark/pixabay.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.