Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

OnetraceWYDARZENIA

Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

O motocyklach firmy Harley-Davidson marzy wielu europejczyków. Do niedawna były jednak dość drogie. Na szczęście dzięki porozumieniu, które obniży cła, ceny tych motocykli spadną.

Nowy Jork. Motocykle Harley-Davidson trafią do potrzebujących?
Motocykle turystyczne – co warto o nich wiedzieć?
Ile kosztuje nowy Harley Davidson? Analizujemy ceny legendy!

Motocykle Harley-Davidson to obiekt westchnień wielu fanów jednośladów. W ostatnich latach ich ceny dość mocno wzrosły w wyniku walki celnej Unii Europejskiej z USA. Teraz na szczęście udało się osiągnąć porozumienie. 

Harley-Davidson to pochodząca z Milwaukee w stanie Wisconsin firma od lat zajmująca się produkcją między innymi motocykli ciężkich, które podbiły rynek w tym segmencie. Są one pożądane przez wielu fanów jednośladów. W Europie są jednak dość drogie. Jest to wynik małej wojny celnej pomiędzy USA a Unią Europejską.

W 2018 roku Donald Trump zatwierdził naprawdę wysokie cła na stal czy aluminium importowane z Europy. Unia Europejska nie pozostała dłużna ówczesnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych i w zamian nałożyła duże cła na amerykańskie produkty, do których należą między innymi motocykle. W celu uniknięcia ceł Harley-Davidson zaczął sprowadzać do Europy egzemplarze z Tajlandii. To jednak i tak przyczyniło się do wzrostu cen. Te mogą na szczęście spaść, gdyż udało się osiągnąć porozumienie, które obniży wysokość ceł.

Zdj. główne: David Mark/pixabay.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.