Niezwykłe motocykle dla służb! Będą… latać?!

OnetraceWYDARZENIA

Niezwykłe motocykle dla służb! Będą… latać?!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Latający motocykl, czyli Speeder, statek typu VTOL dla służb mundurowych. Wyjątkowy projekt, który jest już w fazie produkcyjnej. Poznaj więcej informacji o tej maszynie!

Zloty motocyklistów w kwietniu i maju 2022 – zobacz nasze propozycje
Wielki sukces AF Racing Team Ducati Toruń
Niezwykłe motocykle Royal Enfield – firma wypuszcza je na jubileusz

Speeder, czyli motocykl, który może latać. To dziwne założenie konstruktora-wizjonera Davida Maymana ujrzało światło dzienne i dziś wchodzi w fazę produkcyjną. Ten zapierający dech w piersiach motocykl powietrzny będzie jednak horrendalnie drogi.

Sztandarowe dzieło firmy Jetpack Aviation prowadzonej przez Davida Maymana, czyli Speeder. Latający motocykl, statek powietrzny, motocykl powietrzny, ciężko określić jego nazwę, która fachowo brzmi statek typu VTOL, co jednoznacznie wskazuje na fakt, że konstrukcja będzie pionowo startować i lądować, zupełnie jak śmigłowiec.

Speeder od początku projektowany był z myślą o przeznaczeniu dla służb mundurowych, dlatego też postanowiono zadbać o to, aby statek mógł zabierać nosze z pacjentem czy środki gaśnicze na pokładzie. Najważniejszym wyzwaniem konstruktorów będzie system elektronicznej stabilizacji, który ma rozwiązać problemy latających obiektów napędzanych silnikami odrzutowymi. Do tej stabilizacji mają zostać wykorzystane dysze sterowane specjalnym serwomotorem — jetovatorów. Ci, którzy myślą o zakupie, muszą się jednak przygotować się na spory wydatek rzędu ponad 380 tysięcy dolarów.

Zdjęcie główne: Kindel Media/pexels.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.