Motocykl ratowniczy w służbie ludziom!

OnetraceMOTOŚWIAT

Motocykl ratowniczy w służbie ludziom!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do największych zalet ratowniczego BMW należy to, że bez problemu może ominąć wszechobecne korki. Wszystko doskonale wiemy jak istotny jest czas.

Jakie spodnie motocyklowe wybrać na początek?
Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!
Okulary przeciwsłoneczne czy dodatkowa blenda – co lepiej ochroni motocyklistę przed słońcem?

Wakacyjna aura oraz ogromne korki spowodowane spotęgowaniem podróżujących powodują zagrożenie zdrowia i życia wielu osób. W takich sytuacjach trudno mówić o przeciśnięciu się ambulansem przez zakorkowaną ulicę. Wtedy do akcji wkracza on…

Jak informuje starosta gdański, Stefan Skonieczny, motocykl BMW S 1000 XR z 2017 roku, to kolejny nabytek lokalnego systemu ratownictwa, który pomaga ratownikom w ich codziennej pracy. Wcześniejszy pojazd, KTM, został zdegradowany do rangi rezerwowego.

Motocykl pozwala niezwykle szybko dotrzeć do wypadków i interwencji pogotowia, oraz tam, gdzie obecność samochodowej karetki jest praktycznie niemożliwa. Mowa przede wszystkim o terenach rekreacyjnych położonych nad zbiornikammi wodnymi.

W samym 2020 roku, BMW wyjeżdżało do zdarzeń aż 124 razy. Jak czytamy, w tym roku od początku czerwca pędził na pomoc jż 27 razy!

(Fot. Autorstwa LukaszKatlewa – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33343940)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.