Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?

OnetraceNA TRASIE

Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?

Artykuł sponsorowany

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się w tym roku na swój pierwszy motozlot? Zobacz o co zadbać przed wyjazdem i co zabrać ze sobą, by wyjazd i impreza były udane.

Postój na motocyklu – co jaki czas warto się zatrzymać?
Przygotowanie motocykla do zimowania – nasze TOP5
Marzysz o motocyklu w leasingu? Już wkrótce łatwiejsza procedura

Motozloty to impreza dla miłośników dwóch kółek. Motocykliści i entuzjaści motocykli z całej Polski spotykają się na nich od kilku lat w różnych miejscach w kraju. To świetna okazja, żeby poznać innych ludzi z pasją i spotkać się ze znajomymi, z którymy łączy Cię miłość do motocykli, ale dzieli wiele kilometrów. Zobacz, jak przygotować się do motozlotu i co zabrać na taką imprezę.     

Co sprawdzić przed wyjazdem?     

Zanim wybierzesz się na motozlot, sprawdź na motozloty.com, gdzie odbywa się dany zlot. Nie wszystkie spotkania motocyklistów odbywają się w tym samym miejscu. Zloty mają miejsce w Bielawie, Bystrzycy Kłodzkiej, Łebie i wielu innych miastach i zazwyczaj trwają kilka dni. Dlatego właśnie warto zadbać zawczasu o zakwaterowanie na zlotowy weekend. Jeśli nie zarezerwujesz noclegu wcześniej, może okazać się, że inni motocykliści Cię w tym ubiegli i na miejscu masz problem ze znalezieniem wolnego pokoju.    

W obecnych czasach, trwającej pandemii Koronawirusa upewnij się także, że zlot na pewno się odbędzie. Często organizatorzy imprez masowych zmuszeni są odwołać wydarzenie w ostatniej chwili ze względu na zmianę przepisów lub brak możliwości zachowania należytego reżimu sanitarnego. Jeśli mimo pandemii zlot się odbywa i wybierasz się na niego, zadbaj o odpowiednie środki ochrony osobistej. Zabierz kilka maseczek ochronnych z atestami oraz rękawiczki i środki do dezynfekcji. Postaraj się, by to wydarzenie i uczestnictwo w nim, było bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich towarzyszy i kompanów.     

Jak przygotować się do motozlotu?    

Motozloty to spotkania miłośników jednośladów, dlatego przed imprezą, warto ze szczególną uwagą zadbać o swój motocykl. Dokładnie umyj i nawoskuj lakier, żeby Twoje dwa kółka robiły wrażenie. Jeśli wybierasz się motocyklem w daleką trasę, żeby dotrzeć na zlot, sprawdź ciśnienie w oponach i ich stan przed wyjazdem, to podstawowe działanie, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze. Jeśli chcesz zachwycić innych pasjonatów motoryzacji, możesz nieco podrasować swój motocykl. Odpowiednio dobrane do wagi Twojej i motoru sprężyny Eibach, pomogą Ci osiągać imponujące prędkości i mogą nawet podnieść wartość motocyklu. Jeśli lakier stracił dawną świetność, zlot motocyklowy może być świetnym pretekstem do odmalowania i odnowienia Twojego pojazdu. Odświeżony wygląd motoru będzie jeszcze większym powodem do dumy.      

Co zabrać ze sobą na motozlot?      

Poza oczywistymi w dobie Covid-19 środkami ochrony osobistej, wspomnianymi już wyżej, warto na zlot motocyklistów zabrać gadżety, które wzbudzą zachwyt lub uśmiech na twarzach osób, z którymi dzielisz pasję. To okazja, żeby podzielić się swoją miłością do motocykli z ludźmi, którzy ją rozumieją i są tak samo zakręceni na punkcie motocykli, jak Ty. Koszulki, kamizelki, naszywki, wpinki, ale także kubki, biżuterię i gadżety kupisz na stronie organizatora motozlotów. Takie akcenty w ubiorze i akcesoriach do jazdy, z pewnością pomogą Ci przełamać pierwsze lody na swoim pierwszym zlocie i będą okazją do rozpoczęcia rozmowy. Na stronie dostępne są gadżety i dodatki zarówno dla entuzjastów, jak i entuzjastek jazdy na motocyklu. Kto powiedział, że na motorze nie można wyglądać stylowo? Panie z pewnością znajdą wśród szerokiej oferty odpowiednie dla siebie ubrania i dodatki, by podczas zlotu czuć się kobieco. 

Motozloty to od lat okazja do spotkania dla wielu miłośników jednośladów. Zloty odbywają się kilka razy do roku i za każdym razem przyciągają tłumy motocyklistów z całej Polski. Te imprezy nie tylko łączą ludzi z ogromną pasją, lecz także dają możliwość pochwalenia się swoim sprzętem i zainspirowania się do wprowadzania zmian w wyglądzie i możliwościach swoich dwóch kółek. Nie bez powodu motozloty to popularne i bardzo duże wydarzenie w świecie entuzjastów motoryzacji.

(fot. pixabay.com)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.