Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?

NA TRASIE
Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Motozloty to impreza dla miłośników dwóch kółek. Motocykliści i entuzjaści motocykli z całej Polski spotykają się na nich od kilku lat w różnych miejscach w kraju. To świetna okazja, żeby poznać innych ludzi z pasją i spotkać się ze znajomymi, z którymy łączy Cię miłość do motocykli, ale dzieli wiele kilometrów. Zobacz, jak przygotować się do motozlotu i co zabrać na taką imprezę.     

Co sprawdzić przed wyjazdem?     

Zanim wybierzesz się na motozlot, sprawdź na motozloty.com, gdzie odbywa się dany zlot. Nie wszystkie spotkania motocyklistów odbywają się w tym samym miejscu. Zloty mają miejsce w Bielawie, Bystrzycy Kłodzkiej, Łebie i wielu innych miastach i zazwyczaj trwają kilka dni. Dlatego właśnie warto zadbać zawczasu o zakwaterowanie na zlotowy weekend. Jeśli nie zarezerwujesz noclegu wcześniej, może okazać się, że inni motocykliści Cię w tym ubiegli i na miejscu masz problem ze znalezieniem wolnego pokoju.    

W obecnych czasach, trwającej pandemii Koronawirusa upewnij się także, że zlot na pewno się odbędzie. Często organizatorzy imprez masowych zmuszeni są odwołać wydarzenie w ostatniej chwili ze względu na zmianę przepisów lub brak możliwości zachowania należytego reżimu sanitarnego. Jeśli mimo pandemii zlot się odbywa i wybierasz się na niego, zadbaj o odpowiednie środki ochrony osobistej. Zabierz kilka maseczek ochronnych z atestami oraz rękawiczki i środki do dezynfekcji. Postaraj się, by to wydarzenie i uczestnictwo w nim, było bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich towarzyszy i kompanów.     

Jak przygotować się do motozlotu?    

Motozloty to spotkania miłośników jednośladów, dlatego przed imprezą, warto ze szczególną uwagą zadbać o swój motocykl. Dokładnie umyj i nawoskuj lakier, żeby Twoje dwa kółka robiły wrażenie. Jeśli wybierasz się motocyklem w daleką trasę, żeby dotrzeć na zlot, sprawdź ciśnienie w oponach i ich stan przed wyjazdem, to podstawowe działanie, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w drodze. Jeśli chcesz zachwycić innych pasjonatów motoryzacji, możesz nieco podrasować swój motocykl. Odpowiednio dobrane do wagi Twojej i motoru sprężyny Eibach, pomogą Ci osiągać imponujące prędkości i mogą nawet podnieść wartość motocyklu. Jeśli lakier stracił dawną świetność, zlot motocyklowy może być świetnym pretekstem do odmalowania i odnowienia Twojego pojazdu. Odświeżony wygląd motoru będzie jeszcze większym powodem do dumy.      

Co zabrać ze sobą na motozlot?      

Poza oczywistymi w dobie Covid-19 środkami ochrony osobistej, wspomnianymi już wyżej, warto na zlot motocyklistów zabrać gadżety, które wzbudzą zachwyt lub uśmiech na twarzach osób, z którymi dzielisz pasję. To okazja, żeby podzielić się swoją miłością do motocykli z ludźmi, którzy ją rozumieją i są tak samo zakręceni na punkcie motocykli, jak Ty. Koszulki, kamizelki, naszywki, wpinki, ale także kubki, biżuterię i gadżety kupisz na stronie organizatora motozlotów. Takie akcenty w ubiorze i akcesoriach do jazdy, z pewnością pomogą Ci przełamać pierwsze lody na swoim pierwszym zlocie i będą okazją do rozpoczęcia rozmowy. Na stronie dostępne są gadżety i dodatki zarówno dla entuzjastów, jak i entuzjastek jazdy na motocyklu. Kto powiedział, że na motorze nie można wyglądać stylowo? Panie z pewnością znajdą wśród szerokiej oferty odpowiednie dla siebie ubrania i dodatki, by podczas zlotu czuć się kobieco. 

Motozloty to od lat okazja do spotkania dla wielu miłośników jednośladów. Zloty odbywają się kilka razy do roku i za każdym razem przyciągają tłumy motocyklistów z całej Polski. Te imprezy nie tylko łączą ludzi z ogromną pasją, lecz także dają możliwość pochwalenia się swoim sprzętem i zainspirowania się do wprowadzania zmian w wyglądzie i możliwościach swoich dwóch kółek. Nie bez powodu motozloty to popularne i bardzo duże wydarzenie w świecie entuzjastów motoryzacji.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie i zalety rur karbowanych PVC w nowoczesnych instalacjach elektrycznych
Zastosowanie i zalety rur karbowanych PVC w nowoczesnych instalacjach elektrycznych
Poznaj zalety i praktyczne wykorzystanie rur karbowanych PVC w nowoczesnych systemach elektrycznych. Nasz artykuł przekazuje wiedzę niezbędną dla fachowców i pasjonatów.
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
W wieku 69-lat zmarł Ralph Hudson. Był rekordzistą świata w prędkości na motocyklu bez dodatkowego pakietu aerodynamicznego. Hudson stracił życie na skutek urazów po wypadku, do którego doszło trzy tygodnie wcześniej na pokazie w Salt Lake City podczas imprezy Bonneville Speed Week.
Kurtki motocyklowe na ścigacza. Ile trzeba wydać, by nie być „wycierką”?
Kurtki motocyklowe na ścigacza. Ile trzeba wydać, by nie być „wycierką”?
Kurtka motocyklowa wysokiej jakości to nie tylko kwestia wyglądu, ale też bezpieczeństwa. Ile na nią wydać? Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie?
Ostatnie wpisy