Materiał Partnera
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Taka forma użytkowania samochodu nie różni się wiele od leasingu samochodów dla firm. Różnica polega przede wszystkim na tym, kto jest leasingobiorcą – w przypadku leasingu konsumenckiego jest to osoba prywatna, która wykorzystuje auto do osobistych celów.
W tym modelu leasingodawca oferuje możliwość zakupu wybranego modelu samochodu dla swojego klienta. Po zakupie pojazd trafia do leasingobiorcy, który spłaca go w formie rat leasingowych. Przy zakupie może dokonać również wpłaty wkładu własnego, dzięki któremu wysokość rat jest mniejsza.
Najem długoterminowy to model, w którym firma udostępnia samochód, który ma już w swoich zasobach. Najemca opłaca co miesiąc czynsz, którego wysokość jest indywidualnie ustalana z wynajmującym.
Mimo że obie formy użytkowania samochodu wydają się podobne, w rzeczywistości różnią się kilkoma istotnymi kwestiami:
Podczas codziennego korzystania z samochodu prawdopodobnie nie będzie stanowiło dla Ciebie różnicy to, czy użytkujesz go w formie leasingu, czy najmu. Warto jednak pamiętać, że najem długoterminowy trwa zazwyczaj krócej. Taka forma wymaga także mniejszej ilości formalności, zdejmuje także z użytkownika obowiązek dbania o przeglądy czy ubezpieczenie.
Na leasing warto natomiast postawić, jeśli chcesz korzystać z auta dłużej, a docelowo – stać się jego właścicielem. Przy wpłacie wkładu własnego i odpowiednio skalkulowanych ratach leasingowych możesz wykupić samochód bardzo niskim kosztem!