Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy warto kupić opony wielosezonowe? Wszystko zależy od tego, jaki styl jazdy preferuje kierowca, gdzie właściwie jeździ i jak długie trasy pokonuje. Czym wyróżniają się opony wielosezonowe? Jakie mają wady i zalety? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

  1. Czy warto kupić opony wielosezonowe?
  2. Jakie zalety i wady mają opony całoroczne?

W wielu państwach opony wielosezonowe cieszą się sporą popularnością. W Polsce również kierowcy powoli zaczynają częściej decydować się na ogumienie całoroczne. Czy faktycznie warto kupić opony wielosezonowe? Czym różnią się rozwiązania tego rodzaju od opon letnich i zimowych? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Zastanawiasz się, czy warto kupić opony wielosezonowe? Na samym początku musisz odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Po pierwsze, jaki styl jazdy preferujesz? Gdzie jeździsz i jak długie trasy pokonujesz? To bardzo kluczowe pytania, ponieważ według specjalistów opony całoroczne sprawdzą się głównie przy jeździe po mieście, gdzie warunki drogowe przez cały rok są znośne. Do dynamicznej i agresywnej jazdy, szczególnie na długie dystanse, poleca się opony sezonowe – letnie oraz zimowe. Dlaczego? Ponieważ opony wielosezonowe przy tak dynamicznej jeździe i przy długich trasach w różnych warunkach pogodowych bardzo szybko się zużyją. Oczywiście na rynku można znaleźć wiele opon całorocznych – niektóre lepiej radzą sobie na suchym i mokrym asfalcie, a inne gwarantują większą stabilność przy mrozie i śniegu. Dlatego warto na początku sprawdzić dostępne w Internecie testy i zdecydować się na to rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania.

Opony wielosezonowe to uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy magazynować kompletu opon sezonowych, ani dwa razy do roku ich wymieniać, w zależności od pory roku. Zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach, zarówno przy niskich temperaturach, jak i na mokrej nawierzchni czy suchym asfalcie. Polecamy zwracać szczególną uwagę na opony sezonowe renomowanych producentów, które są w stanie zagwarantować dobrą przyczepność na błocie pośniegowym i ogólnie w skrajnych warunkach. Jeśli interesuje Cię dobrej jakości ogumienie całoroczne, już teraz sprawdź ofertę na https://noweopony.pl/opony/caloroczne/205/55/r16, gdzie znajdziesz opony wielosezonowe w atrakcyjnych cenach.

Jakie zalety i wady mają opony całoroczne?

Główną zaletą opon wielosezonowych jest to, że pogoda nigdy nie zaskoczy kierowcy. To świetna opcja, szczególnie na wiosenną i jesienną porę, kiedy rano mogą jeszcze występować lokalne przymrozki, a w ciągu dnia stosunkowo wysokie temperatury. A jak wiadomo, opony zimowe w wyższych temperaturach szybciej się zużywają, podobnie jak opony letnie w zbyt niskich. To z kolei prowadzi do pogorszenia się nie tylko ich stanu technicznego, ale i ogólnie skuteczności. Kolejnym plusem jest oszczędność czasu, pieniędzy oraz miejsca, które należy wygospodarować na magazynowanie przynajmniej jednego kompletu opon sezonowych.

Niestety, opony wielosezonowe nie są pozbawione wad. Okazuje się, że mimo wszystko zużywają się dużo szybciej od ogumienia sezonowego. Kosztują więcej, ale z drugiej strony możemy zaoszczędzić na usługach warsztatowych. Warto jednak — ze względu na szybsze zużycie — regularnie sprawdzać ich stan techniczny u specjalisty. Ponadto tanie komplety opon wielosezonowych mogą nie radzić sobie w niektórych warunkach. W upale będą zbyt miękkie, a zimą podczas jazdy po śniegu oraz przy dużym mrozie staną się za twarde.

Zamiast więc wydawać pieniądze na komplet opon zimowych i następnie to samo w przypadku opon letnich, można pomyśleć o oponach wielosezonowych. Dobre komplety opon sezonowych typu opony uniwersalne na pewno wyjdą taniej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
OC komisowe – jak działają? Kiedy można je nabyć?
OC komisowe – jak działają? Kiedy można je nabyć?
Wielu Polaków wybierając auto, decyduje się na zakup samochodu z komisu.
Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?
Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?
Samochodów, które bardzo mocno ucierpiały w wypadkach, często nie opłaca się już naprawiać, ponieważ koszty naprawy przewyższyłyby wartość auta. Podpowiadamy, co zrobić z pojazdem zniszczonym po poważnej kolizji.
Jazda po mokrym asfalcie – na to trzeba uważać?
Jazda po mokrym asfalcie – na to trzeba uważać?
W tym poradniku znajdziesz przydatne wskazówki, jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas deszczowej pogody. Nie daj się zaskoczyć i bądź przygotowany na każdą ewentualność!
Ostatnie wpisy