Jaki lokalizator GPS będzie najlepszy dla samochodu prywatnego?

Jaki lokalizator GPS będzie najlepszy dla samochodu prywatnego?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W świadomości wielu osób lokalizator GPS zamontowany w samochodzie prywatnym uchodzi za fanaberię. W końcu co takiego może się zmienić od niewielkiego urządzenia, które nawet nie nawiguje? Otóż okazuje się, że instalacja lokalizatora GPS to wiele korzyści również dla aut prywatnych – nie tylko pomaga oszczędzać, ale też kontrolować pojazd, gdy jeżdżą nim inni członkowie rodziny oraz zwiększyć bezpieczeństwo. O tym w jaki sposób się to odbywa opowiemy na podstawie lokalizatorów GPS od IKOL – polskiej firmy, która od przeszło 20 lat zajmuje się usługami z zakresu monitoringu samochodów. Zapraszamy do lektury!

Lokalizator GPS w samochodzie prywatnym pozwala realnie oszczędzać!

Pierwszą korzyścią, która powinna rzucić się w oczy nie tylko przedsiębiorcom, ale też kierowcom samochodów prywatnych, jest oszczędność wynikająca z kontroli zakupów, spalania oraz poziomu paliwa. To wszystko jest możliwe dzięki lokalizatorowi IKOL CAN, który pobiera informacje bezpośrednio z magistrali CAN – centrum dowodzenia auta, gdzie spływają wszystkie dane.

Analizując spalanie na trasie, porównując koszty paliwa oraz sprawdzając jego poziom można w skali roku zaoszczędzić solidnych parę stówek, jeśli nie tysięcy. Ten aspekt powinien być szczególnie ważny dla polskich kierowców, ponieważ cena paliwa systematycznie rośnie tylko od czasu do czasu racząc nas drobnymi spadkami.

Z lokalizatorem GPS pojedziesz ekonomicznie i ekologicznie!

Dzięki lokalizatorowi GPS jest dużo łatwiej wdrożyć w życie zasady ecodriving – jazdy ekologicznej i ekonomicznej za razem. Dzięki raportom oraz alertom dostępnym właściwie w każdym lokalizatorze GPS można przeanalizować swoje wpadki i błędy, wyciągnąć wnioski, a następnie wprowadzić poprawki. Dla przykładu jednym z najczęstszych grzechów kierowców, na którym zbytnio eksploatują pojazd są zbyt duże obroty silnika oraz nadmierna prędkość. W obu przypadkach można ustawić alert, który za pomocą SMS-a, maila lub powiadomienia w aplikacji będzie informował o konieczności zredukowania prędkości lub obrotów.

Z lokalizatorem GPS w samochodzie prywatnym nigdy nie zapomnisz o przeglądzie!

Funkcja alertów eksploatacji pojazdu w lokalizatorze GPS od IKOL jest niesamowitym ułatwieniem dla zapominalskich. Wystarczy, że raz ją ustawisz, a cyklicznie będziesz dostawać powiadomienia o potrzebie zrobienia przeglądu lub przedłużenia ubezpieczenia. Alerty są wysyłane tak jak wcześniej trzema kanałami (SMS, mail, powiadomienie push) na 30, 14 oraz 3 dni przed końcem ważności przeglądu lub ubezpieczenia. Natomiast w przypadku przeglądu eksploatacyjnego, powiadomienie jest wysyłane na 3000, 1000 oraz 100 km przed osiągnięciem odpowiedniego przebiegu. Na dodatek nie tylko właściciel musi o tym pamiętać – alert mogą być wysyłane do wielu osób, czyli także do innych użytkowników auta jak współmałżonek czy dorosłe dziecko, które od czasu do czasu pożycza wóz.

No dobrze, a gdzie w tym wszystkim oszczędność? Po pierwsze posiadanie ważnych dokumentów pozwala na uniknięcie mandatów. Z roku na rok ich kwoty są co raz wyższe, warto więc zawczasu spełnić wszystkie kryteria, które Cię z nich wykluczą. Natomiast drugim aspektem jest dbanie o stan techniczny pojazdu, które przedłuża jego żywotność. Jeśli potencjalne awarie naprawi się w początkowej fazie, ryzyko usterkowej reakcji łańcuchowej spada do minimum, a Ty zamiast zostawiać u mechanika małą fortunę na raz, spokojnie rozłożysz dużo mniejsze koszty na kilka okresów.

Lokalizator GPS od IKOL – idealny do samochodu prywatnego!

Można spokojnie obalić mit, że lokalizator GPS do samochodu prywatnego to fanaberia. Wręcz przeciwnie – jest to krok w stronę oszczędności i ekologii. Już dziś sprawdź co jeszcze oferują lokalizatory GPS od IKOL – powyżej opisaliśmy tylko wierzchołek najbardziej użytecznych funkcji. Więcej informacji znajdziesz na stronie ikol.pl

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zobacz Husqvarna Devil S Concept – motocykl przyszłości!
Zobacz Husqvarna Devil S Concept – motocykl przyszłości!
Uważasz, że widziałeś w życiu już wszystko i nic Cię nie zaskoczy? W takim razie sprawdź najnowszy projekt Haochena Wei. To motocykl o nazwie Husqvarna Devil S Concept!
Jakie quady może prowadzić kierowca z kategorią B?
Jakie quady może prowadzić kierowca z kategorią B?
Zastanawiasz się, jakim quadem możesz jeździć, jeśli masz prawo jazdy kategorii B? Przekonaj się, co na ten temat mówią polskie przepisy ruchu drogowego.
Jak sprowadzić auto z Chin? Podpowiadamy
Jak sprowadzić auto z Chin? Podpowiadamy
W dobie globalizacji i otwartych granic, coraz więcej osób i firm poszukuje korzystnych okazji na rynkach międzynarodowych, również w zakresie […]
Ostatnie wpisy