Gdzie szukać dobrych części do aut i motocykli?

Gdzie szukać dobrych części do aut i motocykli?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasami dużo łatwiej, a przede wszystkim taniej, jest znaleźć używane części do auta lub motocykla. Nie oznacza to jednak, że są one gorsze, jednak warto wiedzieć, gdzie szukać. Podpowiadamy, w jaki sposób możesz znaleźć bardzo dobre części do swojego pojazdu.

Używane części do samochodów oraz motocykli mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Warto jednak zauważyć, że często używane części są w świetnym stanie, a dodatkowo są o wiele tańsze niż te nowe. Jeśli więc nie jesteś przekonany, dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą kupowanie używanych części oraz gdzie warto ich szukać.

Zalety kupowania używanych części do aut i motocykli

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto kupować używane części do swojego samochodu lub motocykla. Największą zaletą jest oczywiście cena. Koszt zakupu używanych elementów w dobrym stanie może być nawet kilkukrotnie niższy w porównaniu z zamiennikami. Dodatkowo są one kilkunastokrotnie tańsze od nowych części oryginalnych. Ogromną zaletą takich używanych części jest także ich jakość w porównaniu do zamienników. Pamiętaj, że na złom  trafiają zazwyczaj dość nowe auta, które są zniszczone na przykład wskutek wypadku. Wówczas taki samochód jest źródłem wielu nowych i słabo zużytych oryginalnych części motoryzacyjnych. Używane części to także najrozsądniejsze rozwiązanie w przypadku naprawy starych aut, ponieważ cena użycia w nich nowych oryginalnych podzespołów przekracza wartość całkowitą samochodu. 

Gdzie szukać części?

Jak już widzisz, kupowanie używanych części ma wiele korzyści. Jednak gdzie dokładnie ich szukać?

Punkt autokasacji

Najbardziej popularnym miejscem do zakupu używanych części samochodowych lub motocyklowych jest punkt autokasacji, potocznie zwany szrotem. Takim miejscem jest na przykład auto szrot mazowieckie. W takich punktach znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz – od foteli, przez łożyska, aż po części do samochodów ciężarowych Volvo. Aby znaleźć interesującą Cię część, możesz skorzystać z różnego rodzaju serwisów ogłoszeniowych, portali aukcyjnych czy chociażby platform społecznościowych, na których punkty wystawiają swoją ofertę dostępnych części. Możesz także wybrać się do punktu osobiście, co często jest tańszym rozwiązaniem, ponieważ nabywca nie ponosi kosztu demontażu części i wysyłki na podany adres. Jednocześnie plusem jest fakt, że możesz na własne oczy przekonać się o stanie, w jakim znajduje się dana część.

Aukcje internetowe

Dobrym sposobem na zakup dobrych części do auta lub motocyklu w niskiej cenie są także aukcje internetowe. W ten sposób możesz kupić części bezpośrednio u osoby prywatnej. Duża dostępność różnego rodzaju części sprawia, że możesz wybrać nie tylko odpowiadające Ci elementy, ale również lokalizację sprzedawcy, dzięki czemu masz możliwość odbioru osobistego. 

Giełdy i targi

Jeśli Twoje auto lub motocykl są nietypowe, to genialnym rozwiązaniem będą różne giełdy i targi części, gdzie znajdziesz elementy nawet do mało popularnych modeli. Wszelkie giełdy sprzętu motoryzacyjnego czy nawet targi staroci to okazja, podczas której możesz znaleźć rozmaite części do swojego pojazdu. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tym wypadku musisz dokładnie wiedzieć, na czym Ci zależy. Na takich wydarzeniach czasem zdarza się, że sprzedawcy sami do końca nie wiedzą, jaki asortyment posiadają i do jakiej maszyny są to części, dlatego takie poszukiwania na giełdach i targach lepiej jest odbywać z doświadczonym mechanikiem.

Zdjęcie główne: Artem Podrez/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Agencja pracy za granicą Wrocław – zacznij karierę w Europie!
Agencja pracy za granicą Wrocław – zacznij karierę w Europie!
Wyjazd do nowego kraju w celu uzyskania lepszych pensji to coraz bardziej popularny wybór wśród pracowników na całym świecie.
Dodatki do benzyny – sposób na wydajny i czysty silnik!
Dodatki do benzyny – sposób na wydajny i czysty silnik!
Aby Twój samochód działał prawidłowo, należy o niego odpowiednio dbać. I nie chodzi tylko o j częste mycie, polerowanie karoserii, czy odkurzanie siedzeń.
Międzynarodowe prawo jazdy – kto musi je posiadać oraz jak je wyrobić?
Międzynarodowe prawo jazdy – kto musi je posiadać oraz jak je wyrobić?
Legitymując się krajowym prawem jazdy, możemy prowadzić pojazdy na terenie Unii Europejskiej i państw, które należą do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. Co, jeśli wybieramy się poza ten obszar i mamy w planach pełnić rolę kierowcy?
Ostatnie wpisy