Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?

WARSZTAT
Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nawet najlepszemu kierowcy zdarzają się stłuczki i wypadki. Niestety kolizje drogowe zdarzają się częściej, niż może się to wydawać i mogą spotkać każdego. Wypadki zazwyczaj oznaczają, że samochód nie nadaje się już do dalszej eksploatacji. Co zrobić z powypadkowym autem? Podpowiadamy, co wybrać – skup czy szrot. 

Kasacja samochodu po wypadku  

Zderzenie z drzewem, barierką czy innym pojazdem przy dużej prędkości sprawia, że maska samochodu i wszystko, co pod nią, zostaje praktycznie zmiażdżone. W wyniku takiego wypadku prawdopodobnie auto nie będzie nadawało się już do użytku.

Kasacja takiego pojazdu jest zdecydowanie bardziej opłacalna, niż próba naprawy i kupno nowych części. Kasacja pojazdów Wielkopolska to opcja dla tych kierowców, którzy wiedzą, że ich auto jest już nie do odratowania. Niesprawny po wypadku samochód należy dostarczyć na szrot za pośrednictwem lawety, a na miejscu zajmą się już nim profesjonaliści.

Złomowanie samochodu to ostateczność, ale należy spojrzeć na sytuację realistycznie i chłodnym, racjonalnym okiem ocenić stan auta. Dla kierowcy, który uwielbiał swoje cztery kółka nie będzie to łatwa decyzja, ale próba naprawy w przypadku samochodu po poważnym wypadku będzie nie tylko droga, lecz także czasochłonna i prawdopodobnie i tak nieskuteczna. 

Oddanie auta do skupu  

Oddanie samochodu na skup aut Wielkopolska to druga z możliwości. Jeśli pojazd nadal jest sprawny i jest nadzieja na przywrócenie go do życia, ale nie chcesz się tym zajmować, możesz sprzedać auto na skupie. Pieniądze, jakie otrzymasz za wrak samochodu możesz zainwestować w nowe auto, a Twój stary samochód otrzyma nowe życie i po naprawie trafi do innego właściciela.

Na skupie auto zostanie bardzo dokładnie obejrzane, nastąpi także ocena jego stanu i wstępnych kosztów naprawy. Po tym procesie otrzymasz wycenę i, jeśli przyjmiesz propozycję handlarza, nie tylko pozbędziesz się problemu, jakim jest mocno zniszczone auto, lecz także zarobisz trochę pieniędzy, dzięki czemu obniżysz bilans strat poniesionych w wypadku. 

Sprzedaż na części  

Jeżeli samochód jest w bardzo złym stanie, ale jego poszczególne elementy nadal są sprawne, można je wymontować i użyć ich ponownie, warto rozważyć sprzedaż auta na części. Bardzo możliwe, że jeśli odwiedzisz skup aut Poznań i okolice, dostaniesz propozycję rozłożenia pojazdu na części i sprzedaży każdej z nich z osobna. Reszta samochodu, której nie da się już odratować, pójdzie na złom, a te części, które mogą dostać drugie życie, możesz spieniężyć lub zachować do osobistych napraw czy modyfikacji w innych autach.

Sprzedaży części samochodowych możesz także dokonać na własną rękę za pośrednictwem portali aukcyjnych czy mediów społecznościowych. W skupie będzie to jednak bardziej komfortowe, ponieważ nie musisz wtedy samodzielnie rozmontowywać części. Na sprzedaż części warto zdecydować się szczególnie wtedy, gdy były one niedawno wymieniane. Nowy akumulator, świeżo wymieniony silnik czy sprzęgło mogą zwrócić choć część swojej wartości podczas sprzedaży, dzięki czemu straty finansowe poniesione po wypadku ograniczysz do minimum. 

Każdy kierowca, który darzy swój pojazd sympatią lub sentymentem będzie miał dylemat co do tego, co zrobić z samochodem po wypadku. W tej sytuacji należy jednak myśleć jak najbardziej logicznie i racjonalnie. Chłodna ocena sytuacji pomoże Ci podjąć najbardziej korzystną decyzję i wybrać kasację lub sprzedaż auta w skupie.

Zdj. główne: Karl Solano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Za projekt odpowiedzialny jest startup Ninebot Inc., który w 2015 roku przejął markę Segway.
Okulary przeciwsłoneczne czy dodatkowa blenda – co lepiej ochroni motocyklistę przed słońcem?
Okulary przeciwsłoneczne czy dodatkowa blenda – co lepiej ochroni motocyklistę przed słońcem?
Zastanawiasz się, jaką osłonę na oczy wybrać, by osłonić je przed promieniami słonecznymi? Chcesz wiedzieć, co jest lepsze? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.
Jak wybrać odpowiedni olej chłodniczy do twojego urządzenia?
Jak wybrać odpowiedni olej chłodniczy do twojego urządzenia?
Przewodnik po wyborze najlepszego oleju chłodniczego do twojego sprzętu. Dowiedz się, jakie rodzaje olejów są dostępne i na co zwracać uwagę przy ich doborze.
Ostatnie wpisy