Najlepsze motocykle 125 do 4000 złotych

MOTOCYKLE ≤ 125
Najlepsze motocykle 125 do 4000 złotych
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Co musi mieć motocykl do 4000 złotych? Czy to dobra pozycja do jazdy miejskiej? A jeśli tak — który z modeli dostępnych na rynku wybrać?

Jazda motorem z prawem jazdy kategorii B — czy warto?

Oczywiście, nie każdy motor 125 ccm może nadawać się do jazdy z prawem jazdy kategorii B. Skupmy się więc na takich, które są odpowiednie dla kierowców bez prawa jazdy kategorii A. Propozycji tego typu na rynku wciąż jest całkiem sporo; w końcu to dosyć atrakcyjna perspektywa. Korzystając z motoru 125 ccm nie uzyskamy dostępu do dużej mocy i nie będziemy podróżować na długie dystanse. Możemy jednak niskim kosztem oswajać się z maszyną tego typu i nabywać nowe umiejętności. Jeśli więc przymierzamy się do bardziej zaawansowanego motoru, warto rozpocząć swoją przygodę właśnie z takim modelem. No, chyba że nie mamy prawa jazdy kategorii B — wtedy można od razu rozpocząć naukę w kategorii A.

Dostępność modeli motocykli 125 do 4000 złotych

Aktualnie ciężko jest znaleźć atrakcyjne motocykle w tej kwocie. Niestety, rynek dosyć mocno się zmienił w ostatnich czasach. Dynamika ta przyniosła wzrost cen, ale też dostępność bardziej innowacyjnych modeli. W tym momencie warto poczekać na prawdziwą okazję i na bieżąco monitorować serwisy aukcyjne. Wiele osób prowadzi aukcje, które pozwalają na zakup bardzo dobrego motocykla w cenie poniżej jego wartości rynkowej. Ale łowców okazji jest wielu — od razu wietrzą oni interes, znają się także doskonale na obrocie takim sprzętem. Istnieje jednak kilka ciekawych propozycji, które warto rozważyć.

Honda CBR 125

To pełnoprawny motor, na co wskazuje nie tylko jego wygląd, ale i osiągi. Chociaż 13 KM nie robi większego wrażenia na zaprawionych w bojach motocyklistach, tym początkującym z pewnością to wystarczy. Honda CBR 125 rekomendowana jest przez wielu ekspertów. Do złudzenia przypomina wydajne jednostki, jest niezawodna i nie ma problemu z jej serwisowaniem. Wielu mechaników ma doświadczenia z CBR 125 — kolejna oczywista zaleta. Za 4000 złotych kupimy starszy model, który posłuży nam przez jeszcze jakiś czas. W tym momencie obserwujemy jednak pewną zapaść na rynku, gdy myślimy o CBR. Trzeba więc szykować się na nieco większy wydatek.

Barton Classic

To jest co prawda motorower, ale swoją stylistyką nawiązuje do motocykli z zamierzchłych lat. Nie jest on wydajny, szybki, piękny, ale ma inną zaletę. Jest powszechnie dostępny w kwocie wynoszącej około 4000 złotych. Zakup takiego modelu będzie więc raczej bezproblemowy. Jego wadami są za to maksymalna prędkość 70 km/h oraz pojemność 50 ccm. Godny polecenia dla osób, które nie są jeszcze całkiem pewne, czy chcą zagłębiać się w świat jednośladów.

Barton Fighter

Posiada podobne parametry do Barton Classic, jednak nieco odbiega pod względem wizualnym. To bardziej „drapieżny” motocykl — przypomina pełnoprawny jednoślad do zadań specjalnych. Wadą jest jednak specyfikacja techniczna — ponownie 50 ccm i 70 km/h. Zaletą jest jednak to, że znajdziemy go bez problemu w kwocie około 4 000 złotych.

Chopper Junak RAW 50

Jest to niezwykle pięknie prezentujący się motocykl. Jego cena oscyluje w przedziale od 4000 do 6000 złotych. Jeśli mamy szczęście, możemy nabyć go taniej. Chopper Junak RAW 50 wygląda jak oldschoolowy motocykl z dawnych lat. To klasyczna i ponadczasowa konstrukcja. Pojemność silnika wynosi jednak tylko 50 ccm.

Chopper Junak 905

To bardziej „sportowa” propozycja dla każdego, kto ceni sobie współczesny design. Ma pojemność silnika 50 ccm, nie można więc liczyć na wiele, ale dla takiego designu warto w niego zainwestować. Chopper Junak 905 wyróżnia się innowacyjną stylistyką, niezawodnością, nie jest także zbytnio popularny, przez co możemy znaleźć go w kwocie około 4000 złotych.

Istnieje także droższa opcja alternatywna

Dopłacając kilka tysięcy możemy nabyć Yamahę YZF-R125 — to prawdopodobnie najlepszy motocykl 125 ccm. Podobnie jak CBR 125, Yamaha MT-125 rekomendowany jest przez ekspertów i fanów jazdy jednośladami. Jeśli są Państwo zainteresowani bardziej poważnym zagłębieniem się w temat motocykli, na te modele należy zwrócić uwagę.

Czy warto kupić skuter lub crossa?

Wiele osób, które celują w kwotę do 4000 złotych, spotka się z opinią, że warto nabyć crossa. To jednak wcale nie do końca dobry pomysł. Cross to pojazd do jazdy terenowej, która zdecydowanie nie przypomina jazdy po ulicy. Dlatego też nie rozwija naszych umiejętności prowadzenia. Jeśli nie chcemy nabywać pełnoprawnego motocykla, lepiej już postawić na skuter. Ale uwaga — skuter nie daje takiego poczucia mocy. Nikt, kto chce prezentować się doskonale w trasie, nie postawi na taki pojazd. Co prawda, jeśli akurat nie jesteśmy w stanie znaleźć motocykla w kwocie do 4000 złotych, możemy rozważyć i takie wyjście. 

Bez najmniejszego problemu znajdziemy crossa/enduro lub skuter w kwocie kilku tysięcy złotych. W przypadku pojazdu terenowego pamiętajmy jednak, że nie zawsze można się nim przemieszczać po standardowych drogach — chyba że dysponujemy enduro z homologacją. We wszystkich tych niuansach naprawdę można się pogubić. Widzimy, że to zdecydowanie trudny zakup. Wierzymy jednak w to, że ten artykuł pomoże Państwu w nabyciu znakomitego motocykla, zgodnego z Państwa indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?
Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?
Orwellowski pomysł wydaje się zadomawiać na Wyspach.
Buty motocyklowe do sportowej jazdy – na co warto zwrócić uwagę?
Buty motocyklowe do sportowej jazdy – na co warto zwrócić uwagę?
Jazda jednośladem na torze wymaga pełnej i skutecznej ochrony. Obowiązkowym wyposażeniem motocyklisty jest integralny kask, wytrzymały kombinezon, a także wygodne i zabezpieczające nogę buty.
Skradzione niemieckie motocykle znaleziono pod Warszawą
Skradzione niemieckie motocykle znaleziono pod Warszawą
Amatorzy cudzego mienia wybierali się w podróż za zachodnią granicę samochodem dostawczym, gdzie kradli jednoślady i przywozili je do Polski.
Ostatnie wpisy