Ogrzewanie webasto do samochodu – co możesz zyskać?

Ogrzewanie webasto do samochodu – co możesz zyskać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrzewanie postojowe, czyli inaczej ogrzewanie webasto, nie jest w Polsce aż tak często montowane jak w zimniejszych krajach. Jednak również i u nas decyduje się na jego zakup coraz więcej osób. Jakie korzyści można uzyskać dzięki zamontowaniu ogrzewania postojowego w swoim samochodzie?

Webasto – korzyści dla właściciela samochodu i jego pasażerów

Najwięcej korzyści ogrzewanie postojowe zapewnia dla właściciela samochodu oraz dla jego pasażerów. Niezależnie od tego, czy jest to ogrzewanie suche czy ogrzewanie wodne webasto, można osiągnąć z nim między innymi korzyści jak:

  • Większy komfort termiczny w pojeździe – dzięki ogrzewaniu postojowemu można uzyskać komfortową temperaturę w samochodzie wtedy, gdy na zewnątrz niego będzie zimno. Dzięki temu korzystanie z niego jest bardzo wygodne.
  • Brak oszronionych szyb – dzięki temu, że webasto rozgrzewa pojazd, topi również szron na jego szybach. Wobec tego nie ma wtedy potrzeby ich skrobania, co dodatkowo oszczędza dużo czasu związanego z przygotowaniem samochodu do jazdy w trakcie chłodnych miesięcy.
  • Bezproblemowa obsługa – nowoczesne systemy ogrzewania postojowego są bardzo łatwe w obsłudze. Obecnie wykorzystują one również specjalne piloty oraz aplikacje mobilne, za pomocą których można sterować systemem bezprzewodowo.

Ogrzewanie postojowe – wsparcie dla Twojego samochodu

Za pomocą ogrzewania postojowego można również uzyskać korzyści z punktu widzenia samochodu. Wśród najważniejszych zalet ogrzewania postojowego dla pojazdu warto wskazać na:

  • Redukcję obciążenia silnika – za pomocą tego typu ogrzewania postojowego można sprawić, że silnik będzie działał sprawniej. Będzie on odpowiednio rozgrzany przed rozpoczęciem jazdy, dlatego można dzięki temu przedłużyć jego trwałość.
  • Zmniejszenie kosztów – warto również wskazać, że ogrzewanie postojowe może zmniejszyć zużycie paliwa w porównaniu do uruchomienia pojazdu przed rozpoczęciem jazdy.

Ochrona środowiska dzięki ogrzewaniu postojowemu – dodatkowe korzyści

Nie można zapominać również o tym, że ogrzewanie postojowe może nieść ze sobą dodatkowe korzyści w postaci lepszej ochrony środowiska naturalnego.

Za pomocą ogrzewania postojowego można zredukować spalanie, więc zmniejsza się wtedy emisja dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji powstających w trakcie spalania paliw.

Wobec tego zamontowanie ogrzewania postojowego jest bardzo dobrym wyborem dla każdego właściciela samochodu, któremu zależy na większym komforcie w trakcie zimowych dni, gdy pojazd narażony jest na szybkie wychłodzenie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Internet w aucie – o czym pamiętać i jak korzystać z Sieci w samochodzie?
Internet w aucie – o czym pamiętać i jak korzystać z Sieci w samochodzie?
Nowoczesne samochody mają nie tylko ekologiczne silniki i zaawansowane systemy bezpieczeństwa – są też komfortowo wyposażone i… multimedialne. Korzystanie z internetowych, cyfrowych technologii jest już nierozerwalnie związane z prowadzeniem auta. Pytanie jednak, co trzeba wiedzieć w związku z posiadaniem dostępu do Internetu w aucie? Odpowiedź znajdziesz w tym tekście.
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Choć stoki narciarskie w końcu otwarto 12 lutego, to niepewna sytuacja związana z zimowym wypoczynkiem popchnęła zapalonych narciarzy do stosowania […]
NAJEM sposobem na użytkowanie nowego SEAT-a i CUPRY
NAJEM sposobem na użytkowanie nowego SEAT-a i CUPRY
W tym artykule przyjrzymy się zaletom tego rozwiązania i zdradzimy, dlaczego warto wybrać NAJEM z Volkswagen Financial Services dla swojego SEAT-a lub CUPRY.
Ostatnie wpisy