Jak stworzyć profesjonalny warsztat?

MOTO MOTOWARSZTAT
Jak stworzyć profesjonalny warsztat?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Założenie własnego warsztatu z pewnością nie należy do najprostszych zadań. Jeśli jednak masz pieniądze i plan, który pozwoli Ci na zrealizowanie marzenia o własnym warsztacie samochodowym – nie czekaj, działaj!

Odpowiednie stanowisko do pracy

W warsztacie samochodowym niezwykle ważne jest stworzenie odpowiedniego stanowiska do pracy – chodzi tutaj o wykonywanie większości drobnych napraw. Takie stanowisko powinno składać się przede wszystkim ze stabilnego blatu zamontowanego na odpowiedniej dla Ciebie (lub Twoich pracowników) wysokości. Ważne będzie również wygodne siedzenie. Warto zadbać również o to, by blat został wykonany z jakościowych materiałów, na przykład metalu lub drewna. Używając go, możesz potrzebować do montowania imadła, szlifierki czy wiertarki, a wibracje i wstrząsy przy pracy mogą wpływać na stan materiału, z którego zostanie wykonany blat. Oczywiście, w pobliżu tak przygotowanego stanowiska pracy powinny znaleźć się również regały z narzędziami i drobnymi częściami zamiennymi. Wygodne, dostosowane do Twoich potrzeb pół i meble do przechowywania i magazynowania znajdziesz na meta-online.pl. Zadbaj również o to, by w okolicach roboczego blatu znalazło się kilka gniazdek elektrycznych. 

Wentylacja i klimatyzacja

Pracowanie z samochodami i maszynami może prowadzić do zwiększonego stężenia niepożądanych substancji chemicznych w powietrzu. Z tego powodu warto zadbać, by w Twoim warsztacie znalazła się klimatyzacja przemysłowa, która zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim pracownikom. Pamiętaj, że zwiększone zagrożenie powoduje między innymi lakierowanie samochodów, szlifowanie oraz unoszenie się w powietrzu oparów benzyny. Z tego powodu nawet, jeżeli montaż klimatyzacji Warszawa wydaje Ci się drogim przedsięwzięciem, warto w nie zainwestować.

Profesjonalne narzędzia do pracy

Poza pracownikami, w warsztacie najważniejsze są narzędzia. Jeśli zależy Ci na stworzeniu profesjonalnego miejsca pracy, z pewnością warto zaopatrzyć się w jakościowy sprzęt już na samym początku. Oczywiście, potrzeby Twojego warsztatu najlepiej ocenisz samodzielnie, ale niektóre narzędzia są na tyle uniwersalne, że na pewno Ci się przydadzą. Należą do nich młotki, kombinerki, klucze do śrób, klucze do świec, lampy do doświetlania czy elektronarzędzia, takie jak wiertarki. Jeśli nie masz własnego doświadczenia w naprawie samochodów, przed wybraniem konkretnych narzędzi koniecznie porozmawiaj ze znajomym mechanikiem. To z pewnością pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Zdjęcie główne: pexels.com/Artem Podrez

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
OC komisowe – jak działają? Kiedy można je nabyć?
OC komisowe – jak działają? Kiedy można je nabyć?
Wielu Polaków wybierając auto, decyduje się na zakup samochodu z komisu.
Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?
Kasacja czy oddanie do skupu – co zrobić z autem po wypadku?
Samochodów, które bardzo mocno ucierpiały w wypadkach, często nie opłaca się już naprawiać, ponieważ koszty naprawy przewyższyłyby wartość auta. Podpowiadamy, co zrobić z pojazdem zniszczonym po poważnej kolizji.
Nowe Audi nawet co dwa lata w Twojej firmie
Nowe Audi nawet co dwa lata w Twojej firmie
W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego oferta Audi Perfect Lease w Volkswagen Financial Service może być doskonałym rozwiązaniem dla Twojej firmy.
Ostatnie wpisy