Sym Husky 125 – dobry motocykl na początek?

Sym Husky 125 – dobry motocykl na początek?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

125-tki to świetne jednoślady na początek przygody z motocyklami, a Husky nie jest wyjątkiem. SYM to tajwańska marka motocykli, która szturmem podbija światowe rynki. Dziś przyjrzymy się dokładnie modelowi Husky 125! 

SYM ( Sanyang Motor Company), to jeden z największych producentów skuterów na świecie. Marka założona w 1954 roku w Tajpej na chwilę obecną wyprodukowała ponad 16 milionów jednośladów, a roczny przychód przekracza cztery miliardy złotych. Ten prężnie rozwijający się koncern podbija również inne segmenty jednośladów. Jednym z nich są popularne motocykle o pojemności 125 cm3, które podbiły serca miłośników jednośladów i nierzadko wybierane są przez adeptów na początku swojej przygody z motocyklami. 

Początki 

Jak przystało na wschodzącego producenta pojazdów, początki SYM były niezwykle skromne. W niedużej fabryce produkowano światła do rowerów. Dopiero dziesięć lat później, w latach 60. XX wieku, firma zaczęła flirtować z produkcją jednośladów dzięki współpracy z japońską Hondą. Jak się okazało, współpraca przyniosła naprawdę duże korzyści dla obu stron, a jej efekty możemy obserwować do dziś. 

SYM rozpoczął produkcję jednośladów na licencji Hondy i powoli przeobrażał się w prawdziwego molocha na skalę światową. Rozmach tajwańskiego koncernu jest imponujący. W skład SYM wchodzą spółki córki odpowiedzialne między innymi za import, eksport, branżę militarną, maszyny rolnicze i transport ciężki. Co więcej, SYM wchodzi w skład koreańskiego Hyundaia i to właśnie w fabrykach SYM składana jest większość modeli tego producenta. 

Nie można odmówić SYM zaplecza i umiejętności potrzebnych do produkcji motocykli na światową skalę. W ofercie koncernu znajdziemy jednoślady o pojemności od 50 do 600 cm3. Producent rywalizuje z konkurencją głównie dzięki stosunkowo niskim cenom. Najnowsze produkcje można dorwać w cenach od kilku tysięcy złotych w przypadku skuterów do 30 tysięcy złotych za motocykle o pojemności przekraczającej 125 cm3. Co ciekawe, produkcje marki dostępne są także na terenie Polski dzięki lokalnemu oddziałowi firmy! 

Atrakcyjność dla żółtodziobów

Wszystkie wspomniane przeze mnie elementy są niezwykle istotne w kwestii zakupu pierwszego motocykla. SYM potwierdził, że dzięki współpracy z Hondą zna się na rzeczy i wyniósł wiele cennych lekcji w kwestii produkcji dobrej jakości motocykli. Husky nie będzie tutaj wyjątkiem od reguły. Jak wspominałem, poza jakością, ogromną zaletą konstrukcji SYM jest ich dostępność cenowa. Zwłaszcza jeśli chodzi o egzemplarze używane. Po szybkim zbadaniu rynku możemy dowiedzieć się, że zadbane egzemplarze dostępne są w granicach od 2,5 do 3,5 tysięcy złotych. To bardzo mało w porównaniu z innymi jednośladami dla początkujących. Już wyżej wspomniane fakty sprawiają, że Husky jest wyjątkowo atrakcyjny dla adeptów motocykli. To nie wszystko, co dla Ciebie przygotowaliśmy. 

Awaryjność

Następnym wartym uwagi punktem w przypadku Husky 125 jest stan techniczny. SYM produkuje długowieczne i bezawaryjne motocykle – zwłaszcza, kiedy mowa o starszych rocznikach i generacjach modeli tajwańskiej marki. Ogólnodostępne części sprawiają, że ewentualne koszty eksploatacji są niezwykle niskie i przyjazne dla Twojego budżetu. To wszystko sprawia, że poza sezonową zmianą oleju i płynów nie powinieneś napotkać na żadne problemy, czy wątpliwości. 

W kwestii pieniędzy warto zwrócić również uwagę na ekonomiczność jazdy. Husky nie jest paliwożerny. Spalanie plasuje się w granicach od 2,5 do 3 litrów na 100 kilometrów! Czego więcej chcieć? Husky to motocykl, który wymaga bardzo małego wkładu i potrafi odwdzięczyć się na drodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne rusztowania elewacyjne – porównanie materiałów i konstrukcji
Jak wybrać idealne rusztowania elewacyjne – porównanie materiałów i konstrukcji
Poznaj kluczowe kryteria wyboru rusztowań elewacyjnych. Porównaj materiały i konstrukcje, aby znaleźć idealny zestaw do swojego projektu.
Jak prawidłowo dobrać części do systemu smarowania silnika?
Jak prawidłowo dobrać części do systemu smarowania silnika?
Dowiedz się, jak kompetentnie wskazać części do systemu smarowania silnika, by poprawić wydajność i długowieczność Twojego pojazdu.
Ogrzewanie webasto do samochodu – co możesz zyskać?
Ogrzewanie webasto do samochodu – co możesz zyskać?
Ogrzewanie postojowe, czyli inaczej ogrzewanie webasto, nie jest w Polsce aż tak często montowane jak w zimniejszych krajach. Jednak również i u nas decyduje się na jego zakup coraz więcej osób. Jakie korzyści można uzyskać dzięki zamontowaniu ogrzewania postojowego w swoim samochodzie?
Ostatnie wpisy