Co da regularne serwisowanie auta?

Co da regularne serwisowanie auta?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Regularne serwisowanie auta powinno stanowić chleb powszedni dla każdego kierowcy – tylko dzięki niemu nasz pojazd będzie bowiem w stanie zachować pełną sprawność. Z jakimi korzyściami wiąże się częsty serwis samochodu? Sprawdzamy!

Wymiana oleju silnikowego 

Powszechnie wiadomo, że jednym z kluczowych aspektów prawidłowego funkcjonowania samochodu jest odpowiedni poziom oleju silnikowego. W idealnym wariancie powinien on spełniać aż pięć funkcji: smarowanie, mycie, uszczelnianie, chłodzenie i przeciwdziałanie korozji. Sprawdzanie poziomu oleju musi zatem wejść w nawyk każdego miłośnika jazdy autem. Wymianę płynu zaleca się natomiast po przebyciu 10-15 tys. kilometrów. Wartym uwagi rozwiązaniem jest dynamiczna wymiana oleju – metoda gwarantująca całkowitą wymianę starego oleju na nowy!

Wymiana płynów eksploatacyjnych 

Olej silnikowy to nie jedyny płyn w konstrukcji samochodu, którego poziom trzeba regularnie kontrolować. Równie ważną rolę odgrywa olej w skrzyni biegów, który należy wymieniać co 40-60 tys. kilometrów. W wyjątkowych sytuacjach można rzecz jasna skrócić wymienione przebiegi. Oleju w skrzyni biegów bardzo często nie wymienia się jednak wcale – w wielu przypadkach wystarczy uzupełnić jego ilość.

Kolejnym niezwykle istotnym płynem znajdującym się w aucie jest odpowiedzialny za utrzymywanie stałej określonej temperatury płyn chłodniczy. Częstotliwość jego wymiany jest w dużej mierze zależna od rodzaju oleju oraz producenta samochodu. Szacuje się, że olej chłodniczy powinno się wymieniać co 2-4 lata.

Nie można zapominać również o płynie hamulcowym, który ze względu na pełnioną funkcję (przeniesienie sił z pedału hamulca na klocki hamulcowe) ma bezpośredni wpływ na długość drogi hamowania. Wymianę owego płynu zaleca się co 2 lata lub po przejechaniu 60 tys. kilometrów.

Naprawa multimediów samochodowych

Coraz większą rolę we wszystkich aspektach życia zaczyna odgrywać technologia i nie inaczej jest z jazdą samochodem. Nowoczesne systemy nawigacyjne pozwalające na bezproblemowe dotarcie do celu i zapewniające poczucie bezpieczeństwa, czy akcesoria mające na celu uprzyjemnienie podróży stały się nieodłącznym elementem wielu pojazdów. Nawet najlepszy sprzęt może jednak w pewnym momencie przestać działać tak, jak powinien. Dobrze jest wówczas odwiedzić serwis nawigacji samochodowych, w którym multimedia otrzymają nowe życie.

Serwis samochodowy – jaki wybrać?

Podczas wyboru serwisu samochodowego powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby konkretna placówka oferowała obsługę kompleksową – takową zapewnia swoim klientom choćby Warsztat Samochodowy Wrocław. Wszechstronność fachowców już na wstępie buduje  niezbędne w każdej branży zaufanie. Jakościowy warsztat samochodowy cechuje również dobra organizacja – brak porządku w miejscu pracy w większości przypadków wiąże się z gorzej wykonaną usługą. Przed pozostawieniem swojego auta w rękach mechaników musimy jeszcze upewnić się, że sporządzona zostanie dokumentacja naprawy.

Fot.: Artem Podrez/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmiana biegów w motocyklu – wyjaśnienia dla początkujących
Zmiana biegów w motocyklu – wyjaśnienia dla początkujących
Zmiana biegów to podstawowa czynność związana z prowadzeniem motocykla. Wyjaśniamy, kto może prowadzić motocykl oraz jak robić to prawidłowo.
Fani jednośladów pomagają Ukrainie – w jaki sposób?
Fani jednośladów pomagają Ukrainie – w jaki sposób?
W sytuacji takiej jak wojna u naszych wschodnich sąsiadów słusznym i najbardziej ludzkim odruchem jest pomoc. Doskonale wiedzą o tym fani motocykli, którzy również wspierają Ukraińców.
Jak motocykliści nazywają kaski? Orzeszki i inne określenia
Jak motocykliści nazywają kaski? Orzeszki i inne określenia
Slang motocyklowy jest niezwykle bogaty i jak można się domyśleć, możemy w nim znaleźć wiele różnych określeń na kaski. Oto najpopularniejsze z nich.
Ostatnie wpisy