Jaki kask motocyklowy wybrać?

Jaki kask motocyklowy wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ubrania, obuwie oraz akcesoria, które zwiększają codzienny komfort jazdy i bezpieczeństwo są niezwykle ważne dla wszystkich osób, które poruszają się na motocyklu. Z tego też względu należy zatroszczyć się o ich odpowiedni wybór. O tym, jak wybrać odpowiedni kask motocyklowy, opowiemy w dalszej części artykułu. Zapraszamy!

Dlaczego wybór właściwego kasku jest taki ważny?

Kask to ten element odzieży motocyklowej, którego obecność jest regulowana przez przepisy. Krótko mówiąc, nie możesz poruszać się na motocyklu, nie mając odpowiednio dopasowanego kasku. To właśnie on chroni najbardziej wrażliwą część naszego ciała, czyli głowę przed ewentualnym urazem i wypadkiem. Zadbaj o to, aby dopasować kaski motocyklowe, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo, a jednocześnie będą naprawdę komfortowe w trakcie jazdy.

Czym powinien wyróżniać się naprawdę dobry kask?

Jeżeli jeździsz na motocyklu od dawna, to na pewno zdajesz sobie sprawę z konkretnych cech, które powinny wyróżniać ten sprzęt. Jeśli zaś dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na motocyklu, pamiętaj, czym musi wyróżniać się konkretny wariant. Po pierwsze Twój kask musi mieć taką budowę, aby podczas jazdy gwarantować maksymalnie dużą widoczność. Zapomnij o modelach, które ograniczają pole widzenia i tym samym utrudniają jazdę. Bez wątpienia najlepiej postawić na warianty ze stosunkowo szerokim wizjerem, ponieważ gwarantują największe bezpieczeństwo.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kask?

Wiesz już, jak ważne jest to, aby Twoje pole widzenia nie było ograniczone przez kask, który wybierzesz. To oczywiście nie wszystko. Bardzo istotna jest również sama waga kasku, który chcesz zakupić. Krótko mówiąc, nie warto inwestować ani w zbyt lekkie, ani w zbyt ciężkie egzemplarze. Jeżeli Twój kask będzie bardzo ciężki, to bardzo szybko zacznie boleć Cię zarówno głowa, jak i sam kark. Zmęczysz się, a długa jazda nie będzie w ogóle wchodziła w grę. Jeśli zaś postawisz na bardzo lekki model o wadze poniżej 1 kg, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki kask został wykonany z tanich, niezabezpieczających odpowiednio głowy w trakcie jazdy. Koniecznie sprawdź, z jakich materiałów został wykonany model, który chcesz zakupić. Dobrą opcją będą popularne materiały kompozytowe, które nie należą do najcięższych, a jednocześnie są naprawdę wytrzymałe.

Sprawdź konkretne elementy wybranego kasku

Znalazłeś egzemplarz, który zdaje się spełniać wszystkie Twoje wymagania? Fantastycznie! W takim razie koniecznie sprawdź jego budowę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja głowa będzie odpowiednio chroniona w trakcie ewentualnego wypadku. Najważniejszym elementem kasku jest tzw. skorupa, której zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa podczas wypadków. Istotne jest również także samo wypełnienie, które znajduje się w środku. Dobrze, gdyby nie było wykonane ze styropianu, a z innego, bardziej wytrzymałego i bardziej komfortowego materiału. Dzięki temu poziom ochrony i bezpieczeństwa wzrośnie. Koniecznie sprawdź również samo zapięcie, zazwyczaj będziesz mieć do czynienia z wariantami 2D, które są bardzo chętnie wybierane nawet przez doświadczonych i wieloletnich jeźdźców.

Jeżeli chcesz zacząć jeździć na motocyklu, pamiętaj o tym, jak ważny jest kask. Nie wybieraj pierwszego lepszego wariantu, a postaw na taki, który naprawdę zagwarantuje Ci bezpieczeństwo, ale i wygodę. Chodzi o Twoje zdrowie, dlatego nie kupuj najtańszego, źle wykonanego wariantu, ponieważ w sytuacji kryzysowej, może on nie spełnić swojej podstawowej funkcji.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze restauracje dla motocyklistów w województwie kujawsko-pomorskim
Najciekawsze restauracje dla motocyklistów w województwie kujawsko-pomorskim
Jesteś w trasie od wielu godzin? Czas najwyższy zjechać i zjeść coś pysznego i pożywnego! Zawitaj do jednej z restauracji, które podaliśmy w artykule.
Indyjska marka Hero przed kolejnym rekordem sprzedażowym
Indyjska marka Hero przed kolejnym rekordem sprzedażowym
Hero rozpoczęło swoją działalność w 1984 roku współpracując z japońską Hondą. Choć firma ta przez lata skupiała się na indyjskim rynku, to od jakiegoś czasu rozpoczęła ekspansję.
Setki nowych jednośladów trafią do policyjnej drogówki!
Setki nowych jednośladów trafią do policyjnej drogówki!
Inwestycja obejmie 478 sztuk motocykli ciężkich, 876 kompletów strojów, oraz szkolenia z doskonalenia techniki jazdy motocyklem.
Ostatnie wpisy