Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?

Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Żar lejący się z nieba i skóra nie należy do najbardziej przyjemnych kombinacji. Zwłaszcza, jeśli wybierasz się w dłuższą trasę. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do utraty przytomności!

Dziś sprawdzamy, jak miłośnicy jednośladów mogą radzić sobie z upałem. Jaka odzież sprawdzi się najlepiej?

Kamizelka

Kamizelka zdecydowanie zapewni komfort jazdy, jednak nie jest ona polecana na dłuższe trasy. Powód – brak ochrony rąk w przypadku wypadku motocyklowego lub szlifu. Jednak kamizelka nada się idealnie na parady motocyklowe przy mniejszych prędkościach, ewentualnie w krótkie, czysto rekreacyjne trasy. Jaką kamizelkę wybrać? Istnieje kilka rodzajów – skórzane, tekstylne, jeansowe, ochronne. 

Kamizelki tekstylne ochronne

Wielu motocyklistów uważa, że kamizelki skórzane są zdecydowanie trwalsze od tych tekstylnych; jednak zaawansowana technologia XXI wieku pozwala kamizelkom materiałowym konkurować ze skórą. Dzięki protektorom pleców i wentylowanym podkładkom na klatce piersiowej kamizelki tekstylne zapewniają większe bezpieczeństwo i wentylację ciała w upalne dni. 

Kamizelki jeansowe

Kamizelki jeansowe nie dają wielkiej ochrony, jednak są praktyczniejsze w upalne dni w porównaniu do kamizelek skórzanych. Wielu motocyklistów decyduje się na jeansowe kamizelki w przypadku temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Warto jest pamiętać, że jakakolwiek ochrona jest lepsza niż jazda w samej koszulce. Dlatego stając przed wyborem: kamizelka jeansowa czy jej brak, lepiej się w nią zaopatrzyć.

Kurtka

Skóra

Wielu motocyklistów nie wyobraża sobie wyjazdu motocyklowego bez skóry. Niestety, ze względu na gorszą wentylację skórzana kurtka motocyklowa nie sprawdzi się idealnie w upalne dni. Ze względu na jej grubość nie przepuszcza ona powietrza, a odpinana podpinka nie daje wspaniałych rezultatów. Skóra polecana jest na okres wiosenny i jesienny. Można pokusić się o perforowaną kurtkę skórzaną, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będzie ona odpowiednia na chłodniejsze dni czy ochronę przed deszczem lub wiatrem. 

Kurtki meshowe

Latem, gdy temperatury osiągają ponad 30°C, wojaże w skórze mogą być bardzo uciążliwe i zabierać przyjemność z jazdy. Jest jednak nadzieja dla motocyklistów, którzy nawet w upalne dni pragną delektować się trasą – kurtki meshowe. 

Kurtki meshowe stały się swoistym must-have dla wielu motocyklistów uwielbiających letnie eskapady. Materiał ten to przewiewna lecz wytrzymała siatka, często wzmocniona protektorami zabezpieczającymi nasze plecy, barki i łokcie. Kurtki meshowe to zdecydowany hit zapewniający wygodę jazdy i bezpieczeństwo. Są lekkie, cienkie i przewiewne, dzięki czemu jazda nawet w najbardziej upalne dni nie będzie pozbawiona przyjemności. 

Kurtki skórzano-meshowe

Świetnym połączeniem są też kurtki skórzane-meshowe, łączące styl, bezpieczeństwo i wentylację ciała podczas jazdy. Gwarantem tego modelu jest lepsza ochrona. Sprawdzi się ona w przypadku miłośników kurtek skórzanych, którzy chcieliby jednak zapewnić sobie lepszą wentylację ciała, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie i klasycznym looku.

Zdj. główne: Harley-Davidson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Motocykl do 500cm3 za 10 000 złotych – co kupić?
Motocykl do 500cm3 za 10 000 złotych – co kupić?
Zakup pierwszego motocykl o większej mocy to ważne wydarzenie w życiu każdego motocyklisty. Potężna moc, większe gabaryty i ryk silnika. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych modeli.
Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?
Przygotowania do motozlotu – co sprawdzić i zabrać?
Wybierasz się w tym roku na swój pierwszy motozlot? Zobacz o co zadbać przed wyjazdem i co zabrać ze sobą, by wyjazd i impreza były udane.
Najciekawsze motocykle do 50 ccm. Nasze TOP 10
Najciekawsze motocykle do 50 ccm. Nasze TOP 10
Chciałbyś poczuć się jak na prawdziwym motocyklu wyścigowym, ale nie jesteś jeszcze gotowy na zakup takiej maszyny? Oto najlepsze motorowery, które spełnią Twoje marzenie.
Ostatnie wpisy