Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?

Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Żar lejący się z nieba i skóra nie należy do najbardziej przyjemnych kombinacji. Zwłaszcza, jeśli wybierasz się w dłuższą trasę. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do utraty przytomności!

Dziś sprawdzamy, jak miłośnicy jednośladów mogą radzić sobie z upałem. Jaka odzież sprawdzi się najlepiej?

Kamizelka

Kamizelka zdecydowanie zapewni komfort jazdy, jednak nie jest ona polecana na dłuższe trasy. Powód – brak ochrony rąk w przypadku wypadku motocyklowego lub szlifu. Jednak kamizelka nada się idealnie na parady motocyklowe przy mniejszych prędkościach, ewentualnie w krótkie, czysto rekreacyjne trasy. Jaką kamizelkę wybrać? Istnieje kilka rodzajów – skórzane, tekstylne, jeansowe, ochronne. 

Kamizelki tekstylne ochronne

Wielu motocyklistów uważa, że kamizelki skórzane są zdecydowanie trwalsze od tych tekstylnych; jednak zaawansowana technologia XXI wieku pozwala kamizelkom materiałowym konkurować ze skórą. Dzięki protektorom pleców i wentylowanym podkładkom na klatce piersiowej kamizelki tekstylne zapewniają większe bezpieczeństwo i wentylację ciała w upalne dni. 

Kamizelki jeansowe

Kamizelki jeansowe nie dają wielkiej ochrony, jednak są praktyczniejsze w upalne dni w porównaniu do kamizelek skórzanych. Wielu motocyklistów decyduje się na jeansowe kamizelki w przypadku temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Warto jest pamiętać, że jakakolwiek ochrona jest lepsza niż jazda w samej koszulce. Dlatego stając przed wyborem: kamizelka jeansowa czy jej brak, lepiej się w nią zaopatrzyć.

Kurtka

Skóra

Wielu motocyklistów nie wyobraża sobie wyjazdu motocyklowego bez skóry. Niestety, ze względu na gorszą wentylację skórzana kurtka motocyklowa nie sprawdzi się idealnie w upalne dni. Ze względu na jej grubość nie przepuszcza ona powietrza, a odpinana podpinka nie daje wspaniałych rezultatów. Skóra polecana jest na okres wiosenny i jesienny. Można pokusić się o perforowaną kurtkę skórzaną, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będzie ona odpowiednia na chłodniejsze dni czy ochronę przed deszczem lub wiatrem. 

Kurtki meshowe

Latem, gdy temperatury osiągają ponad 30°C, wojaże w skórze mogą być bardzo uciążliwe i zabierać przyjemność z jazdy. Jest jednak nadzieja dla motocyklistów, którzy nawet w upalne dni pragną delektować się trasą – kurtki meshowe. 

Kurtki meshowe stały się swoistym must-have dla wielu motocyklistów uwielbiających letnie eskapady. Materiał ten to przewiewna lecz wytrzymała siatka, często wzmocniona protektorami zabezpieczającymi nasze plecy, barki i łokcie. Kurtki meshowe to zdecydowany hit zapewniający wygodę jazdy i bezpieczeństwo. Są lekkie, cienkie i przewiewne, dzięki czemu jazda nawet w najbardziej upalne dni nie będzie pozbawiona przyjemności. 

Kurtki skórzano-meshowe

Świetnym połączeniem są też kurtki skórzane-meshowe, łączące styl, bezpieczeństwo i wentylację ciała podczas jazdy. Gwarantem tego modelu jest lepsza ochrona. Sprawdzi się ona w przypadku miłośników kurtek skórzanych, którzy chcieliby jednak zapewnić sobie lepszą wentylację ciała, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie i klasycznym looku.

Zdj. główne: Harley-Davidson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kawasaki przeciera szlaki – pracuje nad trójkołowcem
Kawasaki przeciera szlaki – pracuje nad trójkołowcem
Wiemy, że trójkołowiec Kawasaki zostanie wyposażony w tradycyjny widelec przedniego zawieszenia, który połączy mechanizm odpowiedzialny z ruch kół względem siebie podczas pokonywania zakrętów.
Nowy Jork. Motocykle Harley-Davidson trafią do potrzebujących?
Nowy Jork. Motocykle Harley-Davidson trafią do potrzebujących?
Istnieje jednak kilka zasad - przede wszystkim trzeba wykazać dowód zamieszkiwania stanu Vermont, New Hampshire, lub północnej części stanu Nowy Jork.
Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją
Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją
20-latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. W rezultacie dopuścił się wielu wykroczeń - poruszał się z nadmierną prędkością, zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, jechał kilkanaście metrów chodnikiem.
Ostatnie wpisy