Kask HJC – jak wybrać?

Kask HJC – jak wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prawidłowo dopasowany kask motocyklowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia u każdego motocyklisty. To właśnie od niego uzależniony jest komfort, ale przede wszystkim ochrona głowy. Od tego zaś może zależeć nasze zdrowie, a nawet życie. Przepisy kodeksu drogowego jasno określają konieczność zakładania kasku. Brak tego elementu wyposażenia wiąże się z mandatem oraz punktami karnymi. Lekkomyślne podejście do tematu może mieć opłakane konsekwencje. Strzałem w dziesiątkę może okazać się kask HJC. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas zakup?

Rozmiar kasku

Jednym z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest rozmiar kasku. Zarówno zbyt mały, jak i za duży model nie będzie optymalnie zabezpieczać naszej głowy podczas upadku. Wybór dobrze dopasowanego modelu wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem.

Na początku należy dokładnie zmierzyć obwód głowy przy wykorzystaniu centymetra krawieckiego. Otrzymany wynik należy zestawić z tabelą rozmiarów, którą udostępnia producent. Przed zakupem, dobrą praktyką jest także przymierzenie go oraz ponoszenie kilku minut. 

Komfort noszenia

Kolejnym z aspektów, nie mniej istotnym jest komfort i wygoda użytkowania. Na ten element składa się kilka ważnych czynników. Najważniejszym z nich jest wyściółka kasku, gdzie najlepszym wyborem będzie wyściółka wyjmowana, która może być prana. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się sposobem zapięcia. Do dyspozycji mamy zatrzaski oraz zapięcia. 

Kask HJC

Wybór atestowanego i sprawdzonego producenta jest bez cienia wątpliwości niezwykle ważną kwestią. Kaski HJC to zdecydowanie jeden z ciekawszych producentów, który skupia się przede wszystkim na produkcji kasków. 

Kask HJC szczękowy sprawdzi się dla miłośników długich podróży, skupiających się w większych grupach. W kasku możemy swobodnie rozmawiać, bez konieczności zdejmowania go. To bardzo komfortowe i wygodne rozwiązanie dla każdego motocyklisty. 

Z kolei kask HJC integralny stanowi zdecydowanie lepszy wybór dla osób, które preferują samotne i szybkie wypady. Kask integralny stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, a dzięki opływowym kształtom wpływa także na osiągi. 

Dlaczego warto się zdecydować?

Reasumując, kaski motocyklowe są jednym z ważniejszych elementów u każdego kierowcy motocyklu. Ma on za zadanie kompleksowo chronić głowę, nie zapominając jednocześnie o wygodzie podczas użytkowania. Kask HJC to bez cienia wątpliwości jeden z lepszych i sprawdzonych wyborów. Producent stawia w głównej mierze na jakość produktu oraz materiału.

Fot.: Eric Welch/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Marzysz o motocyklu w leasingu? Już wkrótce łatwiejsza procedura
Marzysz o motocyklu w leasingu? Już wkrótce łatwiejsza procedura
Na proponowanej nowelizacji przepisy skorzystają nie tylko firmy leasingowe, ale przede wszystkim nowi klienci.
Najlepsze miejsca na weekendową wycieczkę samochodem w Polsce
Najlepsze miejsca na weekendową wycieczkę samochodem w Polsce
Szukasz świetnego miejsca na weekendową wycieczkę? Polska ma wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia, a najlepsze jest to, że wszystkie są w zasięgu samochodu. W tym wpisie na blogu omówimy niektóre z naszych ulubionych miejsc na weekendowy wypad w Polsce.
Udany debiut we włoskim czempionacie
Udany debiut we włoskim czempionacie
Zawodnicy AF Racing Ducati Toruń, Daniel Blin i Mateusz Hulewicz, bardzo dobrze zaprezentowali się podczas trzeciej rundy międzynarodowych mistrzostw Włoch, która odbyła się na słynnym torze Mugello.
Ostatnie wpisy