Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?

Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące Prawa o ruchu drogowym. Jeden z nich zakłada konieczność zachowania minimalnego odstępu pomiędzy pojazdami. Jak się okazuje, przepis może sprawić poważne problemy motocyklistom.

Według nowelizacji przepisów, minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu wynosi co najwyżej połowę utrzymywanej prędkości. A więc, analogicznie, jadąc 100 km/h powinniśmy utrzymać odstęp 50 metrów.

Jak informuje serwis scigacz.pl, może to stanowić poważny problem dla motocyklistów poruszających się w grupie. Bo przecież kolumny do 10 jednośladów są dozwolone przez polskie prawo i bezpieczenielsze dla samych motocyklistów.

Nowe przepisy pośrednio zabraniają formowania grup jednośladów. Istotne okazałoby się wprowadzenie odpowiedniego zapisu, który wykluczyłby z nowych przepisów kolumny jednośladów.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Krzysiek 30.08.2021

    To teraz kolumna 10 motocykli będzie się ciągła jadąc prędkością~ 100 km na godzinę około 500 metrów bez sensu, ktoś kto jeździ na motocyklu wie że w przypadku kolumny motocykli nie jedzie się bezpośrednio jeden za drugim, jedzie Siena zamek poto żeby w przypadku hamowania tego kto przede mną nie wjechać do niego bo bo tak naprawdę to bezpośrednio w lini prostej jak jadę np jako trzeci to mam pierwszego, reasumując motocykliści w kolumnie zachowują odstępy i moim zdaniem jadą bezpiecznie, więc lepiej niech nikt nie kombinuje a zwłaszcza ktoś kto nie ma pojęcia o niepisanych zasadach jazdy motocyklem

Rekomendowane
Zloty motocyklowe w sierpniu – Jasna Góra i nie tylko!
Zloty motocyklowe w sierpniu – Jasna Góra i nie tylko!
Lato w pełni, pora wyciągnąć wychuchane dwa kółka z garażu i udać się na najważniejsze wydarzenie motocyklowe tego lata. Zobacz, co się będzie działo!
Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!
Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!
Całkiem możliwe, że już niedługo do tej listy włączymy rękawice, które znajdą zastosowanie przy nawet najmniejszym wypadku motocyklisty.
Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!
Jeździsz na motocyklu bez prawka? W 2022 roku może Cię to sporo kosztować!
Zastanawiałeś się kiedyś, co może zrobić policja zatrzymanemu motocykliście, gdy okaże się, że nie ma prawa jazdy kategorii A? Czy grozi mu wtedy tylko mandat? Sprawdź!
Ostatnie wpisy