Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?

Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące Prawa o ruchu drogowym. Jeden z nich zakłada konieczność zachowania minimalnego odstępu pomiędzy pojazdami. Jak się okazuje, przepis może sprawić poważne problemy motocyklistom.

Według nowelizacji przepisów, minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu wynosi co najwyżej połowę utrzymywanej prędkości. A więc, analogicznie, jadąc 100 km/h powinniśmy utrzymać odstęp 50 metrów.

Jak informuje serwis scigacz.pl, może to stanowić poważny problem dla motocyklistów poruszających się w grupie. Bo przecież kolumny do 10 jednośladów są dozwolone przez polskie prawo i bezpieczenielsze dla samych motocyklistów.

Nowe przepisy pośrednio zabraniają formowania grup jednośladów. Istotne okazałoby się wprowadzenie odpowiedniego zapisu, który wykluczyłby z nowych przepisów kolumny jednośladów.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Krzysiek 30.08.2021

    To teraz kolumna 10 motocykli będzie się ciągła jadąc prędkością~ 100 km na godzinę około 500 metrów bez sensu, ktoś kto jeździ na motocyklu wie że w przypadku kolumny motocykli nie jedzie się bezpośrednio jeden za drugim, jedzie Siena zamek poto żeby w przypadku hamowania tego kto przede mną nie wjechać do niego bo bo tak naprawdę to bezpośrednio w lini prostej jak jadę np jako trzeci to mam pierwszego, reasumując motocykliści w kolumnie zachowują odstępy i moim zdaniem jadą bezpiecznie, więc lepiej niech nikt nie kombinuje a zwłaszcza ktoś kto nie ma pojęcia o niepisanych zasadach jazdy motocyklem

Rekomendowane
Jakie auta można spotkać w wypożyczalni samochodów sportowych?
Jakie auta można spotkać w wypożyczalni samochodów sportowych?
Przejażdżka autem sportowym to marzenie wielu fanów motoryzacji. Jak wiadomo są one niestety dość drogie w zakupie, jak i w utrzymaniu więc często posiadanie takowego samochodu może być po prostu poza zasięgiem. Na szczęście istnieje alternatywa jaką są wypożyczalnie samochodów sportowych.
Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!
Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!
Technika jazdy małym jednośladem, który możesz prowadzić na kategorię B jest kluczowa w rozpoczynającej się przygodzie z motocyklem. Nie możesz się zrazić, bo to będzie miało wpływ na Twoją dalszą jazdę. Poznaj zasady skutecznego poruszania się 125-tką w miejskim gąszczu.
Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?
Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?
W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi zaczynającemu swoją przygodę z własnym samochodem może być bardzo ciężko nabyć ubezpieczenie w rozsądnej cenie.
Ostatnie wpisy