Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?

Kłopoty motocyklistów wywołane zakazem jazdy na zderzaku?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od dwóch miesięcy obowiązują nowe przepisy dotyczące Prawa o ruchu drogowym. Jeden z nich zakłada konieczność zachowania minimalnego odstępu pomiędzy pojazdami. Jak się okazuje, przepis może sprawić poważne problemy motocyklistom.

Według nowelizacji przepisów, minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu na drogach szybkiego ruchu wynosi co najwyżej połowę utrzymywanej prędkości. A więc, analogicznie, jadąc 100 km/h powinniśmy utrzymać odstęp 50 metrów.

Jak informuje serwis scigacz.pl, może to stanowić poważny problem dla motocyklistów poruszających się w grupie. Bo przecież kolumny do 10 jednośladów są dozwolone przez polskie prawo i bezpieczenielsze dla samych motocyklistów.

Nowe przepisy pośrednio zabraniają formowania grup jednośladów. Istotne okazałoby się wprowadzenie odpowiedniego zapisu, który wykluczyłby z nowych przepisów kolumny jednośladów.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Krzysiek 30.08.2021

    To teraz kolumna 10 motocykli będzie się ciągła jadąc prędkością~ 100 km na godzinę około 500 metrów bez sensu, ktoś kto jeździ na motocyklu wie że w przypadku kolumny motocykli nie jedzie się bezpośrednio jeden za drugim, jedzie Siena zamek poto żeby w przypadku hamowania tego kto przede mną nie wjechać do niego bo bo tak naprawdę to bezpośrednio w lini prostej jak jadę np jako trzeci to mam pierwszego, reasumując motocykliści w kolumnie zachowują odstępy i moim zdaniem jadą bezpiecznie, więc lepiej niech nikt nie kombinuje a zwłaszcza ktoś kto nie ma pojęcia o niepisanych zasadach jazdy motocyklem

Rekomendowane
Jak technologia zmienia branżę motoryzacyjną: przegląd najnowszych trendów
Jak technologia zmienia branżę motoryzacyjną: przegląd najnowszych trendów
Technologia przekształca motoryzację, wprowadzając innowacyjne narzędzia i trendy. Artykuł rzuca światło na najnowsze zmiany i ich wpływ na przyszłość branży.
Motocykl na kat. B:   Husqvarna Svartpilen 125 atakuje rynek
Motocykl na kat. B: Husqvarna Svartpilen 125 atakuje rynek
Svartpilena napędza jednocylindrowy silnik o pojemności 125 cm3, który nie tylko spełnia normę Euro 5, ale również ma zapewnić niskie zużycie paliwa.
Finansowanie aut firmowych – jakie są ich rodzaje?
Finansowanie aut firmowych – jakie są ich rodzaje?
Zbudowanie floty firmowej to niewątpliwie ogromna inwestycja. Nic więc dziwnego, że dla początkujących i małych firm zakup nawet jednego auta to decyzja, którą przedsiębiorcy muszą poważnie rozważyć i dostosować do potrzeb, budżetu i celów firmy.
Ostatnie wpisy