Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!

TECHNIKA JAZDY
Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technika jazdy małym jednośladem, który możesz prowadzić na kategorię B jest kluczowa w rozpoczynającej się przygodzie z motocyklem. Nie możesz się zrazić, bo to będzie miało wpływ na Twoją dalszą jazdę. Poznaj zasady skutecznego poruszania się 125-tką w miejskim gąszczu.

Oto 5 najważniejszych zasad, do których powinieneś się stosować

  1. Bądź pewny siebie – masz prawo jazdy, więc znasz przepisy i umiesz je stosować. Nie bój się jeździć, ruszać na skrzyżowaniach czy poruszać po rondzie. Pewność siebie jest kluczowa, bo inaczej strach uniemożliwi Ci jazdę.
  2. Przed wyjazdem na ulicę, poruszaj się motocyklem na neutralnym terenie – zabierz sprzęt na wolny plac. Musisz odpowiednio poznać jednoślad, aby wypuścić się w trasę. Kluczowe jest tu nie tylko skręcanie, ale też np. zmiana biegów czy ruszanie.
  3. Nie wykonuj gwałtownych manewrów i nie przyspieszaj za mocno – wiatr we włosach kręci, ale nie ryzykuj na pierwszych jazdach. Wybieraj mało zapełnione drogi, aby przyzwyczaić się do stylu jazdy. Przy skręcie nie wykonuj gwałtownych ruchów i określ dogodną pozycję. Przy okazji pamiętaj, żeby zawsze mieć dwa palce na hamulcu i sprzęgle. W ten sposób zabezpieczasz się w nagłych sytuacjach.
  4. Obserwuj drogę – początkujący kierowcy (samochodów czy motocykli) często zapominają, że mają lusterka i kierunkowskazy. Musisz myśleć podczas jazdy. Nie blokuj głowy, jadąc do przodu. Musisz się rozluźnić i spoglądać w lusterka i na boki.
  5. Nie szarżuj! – boisz się wyminąć kolumnę aut albo wyprzedzić ciągnik? Nic na siłę! Dopiero doświadczenie pozwoli Ci wykonywać bardziej zaawansowane manewry na drodze. Nie wciskaj się też w korki.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Volvo – Współczesny Symbol Innowacji i Bezpieczeństwa
Volvo – Współczesny Symbol Innowacji i Bezpieczeństwa
Szwedzka marka samochodowa Volvo od lat kojarzona jest z bezpieczeństwem, jakością oraz skandynawskim designem.
Nowy importer motocykli Ducati
Nowy importer motocykli Ducati
Nowy rok przyniesie także Ducati Multistrada V4 i Ducati Monster, które zawrócą w głowie niejednemu miłośnikowi jednośladów.
Multistrada V4 bestsellerem Ducati. Sprzedano już ponad pięć tysięcy egzemplarzy
Multistrada V4 bestsellerem Ducati. Sprzedano już ponad pięć tysięcy egzemplarzy
Szczęśliwy nabywca 5000. egzemplarza może pochwalić się nie lada prezentem od włoskiej marki motocyklowej.
Ostatnie wpisy