Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!

TECHNIKA JAZDY
Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technika jazdy małym jednośladem, który możesz prowadzić na kategorię B jest kluczowa w rozpoczynającej się przygodzie z motocyklem. Nie możesz się zrazić, bo to będzie miało wpływ na Twoją dalszą jazdę. Poznaj zasady skutecznego poruszania się 125-tką w miejskim gąszczu.

Oto 5 najważniejszych zasad, do których powinieneś się stosować

  1. Bądź pewny siebie – masz prawo jazdy, więc znasz przepisy i umiesz je stosować. Nie bój się jeździć, ruszać na skrzyżowaniach czy poruszać po rondzie. Pewność siebie jest kluczowa, bo inaczej strach uniemożliwi Ci jazdę.
  2. Przed wyjazdem na ulicę, poruszaj się motocyklem na neutralnym terenie – zabierz sprzęt na wolny plac. Musisz odpowiednio poznać jednoślad, aby wypuścić się w trasę. Kluczowe jest tu nie tylko skręcanie, ale też np. zmiana biegów czy ruszanie.
  3. Nie wykonuj gwałtownych manewrów i nie przyspieszaj za mocno – wiatr we włosach kręci, ale nie ryzykuj na pierwszych jazdach. Wybieraj mało zapełnione drogi, aby przyzwyczaić się do stylu jazdy. Przy skręcie nie wykonuj gwałtownych ruchów i określ dogodną pozycję. Przy okazji pamiętaj, żeby zawsze mieć dwa palce na hamulcu i sprzęgle. W ten sposób zabezpieczasz się w nagłych sytuacjach.
  4. Obserwuj drogę – początkujący kierowcy (samochodów czy motocykli) często zapominają, że mają lusterka i kierunkowskazy. Musisz myśleć podczas jazdy. Nie blokuj głowy, jadąc do przodu. Musisz się rozluźnić i spoglądać w lusterka i na boki.
  5. Nie szarżuj! – boisz się wyminąć kolumnę aut albo wyprzedzić ciągnik? Nic na siłę! Dopiero doświadczenie pozwoli Ci wykonywać bardziej zaawansowane manewry na drodze. Nie wciskaj się też w korki.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Warszawa: motocyklistów zaatakowano gazem pieprzowym [NAGRANIE]
Warszawa: motocyklistów zaatakowano gazem pieprzowym [NAGRANIE]
Zachowanie mężczyzny uchwyciła kamera zamontowana na pokładzie jednośladu zlotowicza.
Buty motocyklowe do sportowej jazdy – na co warto zwrócić uwagę?
Buty motocyklowe do sportowej jazdy – na co warto zwrócić uwagę?
Jazda jednośladem na torze wymaga pełnej i skutecznej ochrony. Obowiązkowym wyposażeniem motocyklisty jest integralny kask, wytrzymały kombinezon, a także wygodne i zabezpieczające nogę buty.
Wiek a uprawnienia kierowcy. Kiedy możesz zrobić daną kategorię motocyklową?
Wiek a uprawnienia kierowcy. Kiedy możesz zrobić daną kategorię motocyklową?
Zastanawiasz się, w jakim wieku możesz zapisać się na kurs na prawo jazdy na motocykl? Wiek a uprawnienia kierowcy to ważny temat i warto, aby każdy się z nim zapoznał.
Ostatnie wpisy