Prowadzisz firmę transportową? Leasing samochodów ciężarowych jest dla Ciebie!

OnetraceMOTO MOTO

Prowadzisz firmę transportową? Leasing samochodów ciężarowych jest dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega leasing ciężarówek i które firmy mogą z niego skorzystać?

Jakie auta można spotkać w wypożyczalni samochodów sportowych?
Dodatki do benzyny – sposób na wydajny i czysty silnik!
ADBL – profesjonalne kosmetyki samochodowe, które warto mieć pod ręką!

Leasing ciężarówek to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy prowadzą firmę transportową. Finansując samochody ciężarowe leasingiem, można w łatwy sposób rozwinąć biznes i sprawić, że firma zyska na konkurencyjności. Na czym polega leasing ciężarówek i które firmy mogą z niego skorzystać?

Leasing samochodów ciężarowych – nowych i używanych

Leasingiem można sfinansować zarówno nowy, jak i używany sprzęt ciężki: nie tylko ciężarówki, ale też ciągniki, przyczepy, ciężki transport drogowy i inne. Finansowanie pojazdów używanych nie różni się w żaden sposób od finansowania fabrycznie nowych ciężarówek. Jednak w przypadku tych drugich należy pamiętać o wymogu dotyczącym maksymalnego wieku pojazdu. Wiek leasingowanej ciężarówki, na koniec okresu finansowania, nie może przekroczyć 10 lat od daty jej produkcji.

Leasing ciężarówki – czy jest dostępny dla nowych firm?

To, które firmy będą mogły skorzystać z leasingu samochodów ciężarowych, zależy od wymogów przyjętych przez bank. W przypadku PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/leasing/leasing-dla-transportu-ciezkiego/, leasing ciężarówek nie jest dostępny dla firm od pierwszego dnia działalności. Firma, która chce skorzystać z tego rodzaju finansowania, musi mieć co najmniej 12-miesięczny staż działalności. Warto jednak dodać, że każde przedsiębiorstwo, któremu uda się spełnić to kryterium, będzie mogło skorzystać z procedury uproszczonej podczas starania się o finansowanie.

Leasing ciężarówek – finansowy, operacyjny czy zwrotny?

Ciężarówkę można sfinansować za pomocą leasingu finansowego, operacyjnego lub zwrotnego. To przedsiębiorca decyduje, które rozwiązanie będzie dla niego najkorzystniejsze. O ile leasing finansowy czy operacyjny są dość często spotykanymi rozwiązaniami, o tyle leasing zwrotny może być dla niektórych nie do końca znanym pojęciem. Na czym polega leasing zwrotny? To rozwiązanie dla tych, którzy już kupili samochód ciężarowy, ale potrzebują gotówki. Przedsiębiorcy, którzy znajdą się w takiej sytuacji, mogą skorzystać z refinansowania kosztów poniesionych na zakup pojazdu i korzystać z niego tak, jak do tej pory. Warunek jest jeden: z leasingu zwrotnego można skorzystać do 90 dni od daty zakupu sprzętu. Środki, które przedsiębiorca uzyska w ten sposób, może wykorzystać na bieżące finansowanie działalności obrotowej.

Leasing samochodu ciężarowego – czy warto z niego skorzystać?

Leasing ciężarówek to rozwiązanie, które daje przedsiębiorcom wiele możliwości. Jakich? Poniżej najważniejsze z nich.

  • Przedmiot leasingu

Leasingiem można sfinansować zarówno fabrycznie nowe pojazdy, jak i te używane, które na koniec finansowania będą miały co najwyżej 10 lat od daty produkcji.

  • Forma finansowania

Przedsiębiorca może wybrać najdogodniejszą dla niego formę finansowania, a wybiera pomiędzy leasingiem finansowym, operacyjnym i zwrotnym.

  • Formalności

Firmy, które skorzystają z procedury uproszczonej, muszą dopełnić minimum formalności. Wystarczy, że dostarczą oświadczenie i fakturę proforma od sprzedawcy.

Warto również dodać, że w PKO Leasing, firmy mogą liczyć na elastyczną ofertę. Oznacza to, że zarówno okres finansowania, jak i wysokość miesięcznej raty, będą indywidualnie ustalane z klientem.

Zdj. główne: materiał od klienta

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.