Oleje do manualnych skrzyni biegów – co warto wiedzieć o produktach takich jak Fuchs Titan Sintofluid?

Oleje do manualnych skrzyni biegów – co warto wiedzieć o produktach takich jak Fuchs Titan Sintofluid?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przekładnie manualne odpowiadają za odpowiednie przełożenie, dostosowane do obciążenia silnika spalinowego. Pracują w pojazdach osobowych, dostawczych czy przemysłowo-rolniczych. Do działania takiego mechanizmu konieczny jest dobór odpowiedniego oleju. Jaką rolę tam pełni? Co warto wiedzieć o olejach takich jak Fuchs Titan Sintofluid?

Chociaż nie każdy użytkownik pojazdów mechanicznych zdaje sobie z tego sprawę, to odpowiedni olej w skrzyni biegów znacznie wpływa na jej poprawną pracę. Stosowanie produktów takich jak Fuchs Titan Sintofluid wydłuża jej żywotność i wspiera skuteczne działanie.

Jak ważną rolę w skrzyni biegów pełni olej?

Odpowiednio dobrany olej pełni niezwykle istotną rolę w manualnej skrzyni biegów. Odpowiada on za smarowanie części mechanicznych, do minimum obniżając tarcie. Skutecznie redukuje też ciepło, oczyszcza elementy z drobin i nieczystości oraz pozytywnie wpływa na jakość pracy.

Smar w skrzyni manualnej to niedoceniany element składający się na poprawną prace samochodu osobowego, dostawczego czy maszyn rolniczych, jednak bez jego działania przełożenia nie byłyby możliwe do zrealizowania. Z tego względu należy dbać o jego jakość. I chociaż producenci manualnych skrzyń biegów nie wskazują na termin zmiany takiej cieczy, to mechanicy wskazują na wiele zalet wymiany oleju raz na 80 – 100 tysięcy przejechanych kilometrów albo kilka lat eksploatacji. Oczywiście, wymiana jest konieczna także przy naprawie skrzyni.

OIej Fuchs Titan Sintofluid i podobne – co warto o nich wiedzieć?

Przy wymianie oleju warto zwrócić uwagę na produkty takie jak Fuchs Titan Sintofluid. To oleje dedykowane skutecznym skrzyniom biegów, przedłużające znacznie ich żywotność. Wspierają efektywną pracę przekładni poprzez prawidłowe smarowanie, oczyszczanie i chłodzenie poszczególnych elementów. Ważne jest to, że można go stosować przez cały okres eksploatacji układu zmiany przełożenia.

Zaznaczmy, że oleje do skrzyni biegów jak Fuchs Titan Sintofluid są wszechstronne. Nadają się do działania w sprzętach rolniczych, leśnych, budowlanych, ale też pojazdach osobowych i dostawczych. Warto mieć to na uwadze.

Zastanawiasz się nad zmianą oleju w swojej przekładni? Najlepiej skonsultuj to ze swoim mechanikiem. Ocenicie zużycie cieczy i wskażecie najrozsądniejsze rozwiązanie. Pamiętaj, że dobór oleju i jego wymiana wpływają korzystnie na trwałość skrzyni, a co za tym idzie – zmniejsza koszt eksploatacji danego pojazdu.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezwykły projekt znanego Youtubera – zbudował… projekt Tesli!
Niezwykły projekt znanego Youtubera – zbudował… projekt Tesli!
Kilka miesięcy temu Tesla pokazała projekt quada, nazwanego Cybertuck. Na wyjazd tego futurystycznego pojazdu mieliśmy jednak poczekać. Twórca Rich Rebuilds, którego kanał na Youtubie oglądają setki tysięcy osób nie był jednak cierpliwy.
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?
Kupiłeś motocykl i szukasz teraz wyposażenia? Właśnie się zastanawiasz, jakie buty wybrać? W takim razie przeczytaj ten artykuł, wszystkiego się dowiesz!
Kiedy najlepiej wymienić olej w motocyklu? Podpowiadamy!
Kiedy najlepiej wymienić olej w motocyklu? Podpowiadamy!
Kupiłeś motocykl i niedługo wyjedziesz nim na trasę? Zadbaj o to, aby poznać podstawy dbania o nowy jednoślad. Jedną z kwestii do omówienia jest wymiana oleju – kiedy i jak często to robić?
Ostatnie wpisy