Najciekawsze Harley Davidson na rynku! To motocykl dla Ciebie?

Najciekawsze Harley Davidson na rynku! To motocykl dla Ciebie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Harley Davidson to spełnienie marzeń wielu motocyklistów i tych, którzy kochają motocykle. Marka posiada bogatą historię, pełną kultowych modeli, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Być jak Arnold Schwarzenegger

Prawie każdy zna markę Harley Davidson – nawet jeżeli nie jest motocyklistą. Pojazdy amerykańskiego producenta pojawiały się w reklamach, w kultowych hollywoodzkich produkcjach czy w garażach gwiazd. Jednym z najbardziej znanych modeli był i nadal jest Harley-Davidson FLSTF Fat Boy, którym Arnold Schwarzenegger jeździł w drugiej części Terminatora. Pamiętny skok z kanału burzowego gdzieś w Los Angeles i ucieczka przed wrogiem spowodowała niesamowitą popularność tego modelu. Po emisji filmu sprzedaż znacznie wzrosła i każdy mógł chociaż na chwilę poczuć się jak słynny Terminator.

Popularny Fat Boy to jeden z najlepiej sprzedających się modeli marki. Jest to motocykl typu cruiser softail w kształcie litery V z odlewanymi kołami tarczowymi. Model na rok 2021 posiada niższą masę w porównaniu z odpowiednikiem poprzedniej generacji. Jego długość to 2370 mm, a silnik to Milwaukee-Eight 107 lub 114. Obecnie jest dostępny w 4 kolorach: Deadwood Green, Black Jack Metallic, Vivid Black oraz Gauntlet Gray Metallic. Cena tego historycznego już modelu zaczyna się od 100 tysięcy złotych.

Idąc z elektrycznym duchem czasu

Jeżeli chcemy żyć bardziej w zgodzie z naturą, ale nadal mieć w swoim garażu maszynę kultowej marki i czuć wiatr we włosach, warto zainteresować się pierwszym elektrycznym modelem Harley’a, modelem LiveWire. Jest on napędzany silnikiem H-D Revelation, który pozwala na przyspieszenie bez konieczności zmiany biegów i użycia sprzęgła. Jego zasięg (według producenta) w mieście to 235 kilometrów na jednym ładowaniu, a w trasie do 153 kilometrów. 

Model bazuje na ramie Softail oraz jest napędzany silnikiem Milwaukee-Eight 114. Czarne elementy, podwyższona kierownica oraz miejsce tylko dla prowadzącego ma nawiązywać do charakterystycznego stylu marki i stylu custom. Motocykl przyspiesza w 3 sekundy do 100 km/h, a silnik jest chłodzony cieczą i jest podłączony do baterii litowo-jonowej o pojemności 15,5 kWh.

Elektryczny model jest dostępny w trzech kolorach: Vivid Black, Orange Fuse oraz Yellow Fuse. Jego cena zaczyna się od 145 tysięcy złotych. Model ma być idealny dla osób szukających nowych wrażeń z prowadzenia i uwielbiających agresywną pozycję jazdy. Łatwy sposób ładowania ma być jednym z atutów maszyny. Co ciekawe, również i tutaj model kojarzony jest z gwiazdami wielkiego formatu. Ewan McGregor i Charley Boorman na elektrykach przejechali bezdroża Ameryki Południowej kierując się do Los Angeles.

W poszukiwaniu historii

Wielu sympatyków marki uważa, że obecnie Harley za bardzo podąża z duchem czasu i zaczyna tracić ze względu na przechodzenie w tryb oszczędzania i zmiany wizerunku na bardziej zrównoważony i ekologiczny. Wielu entuzjastów starszych generacji coraz częściej szuka na portalach aukcyjnych i w komisach modeli z ubiegłych lat, sprowadza je i zajmuje ich renowacją. Największą furorę zrobił jednak model z kultowego Terminatora, a licytacja filmowej maszyny przerosła najśmielsze oczekiwania. Fat Boy został sprzedany za 480 tysięcy dolarów, a jego nabywca pozostał anonimowy.

Szukając odpowiedniego motocykla dla siebie warto najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie czy nas stać i czy będziemy w pełni zadowoleni z zakupu. Jak przyznają sami użytkownicy tych motocykli, Harley-Davidson to nie tylko marka, ale również styl życia. Przynależność do elitarnego klubu posiadaczy amerykańskiego motocykla to marzenie wielu, jednak tylko nieliczni są w stanie spełnić swój amerykański sen.

Harleyem w teren

Większość skojarzeń z marką Harley-Davidson związana jest z tak zwanymi krążownikami szos. Warto jednak wiedzieć, że w fabryce amerykańskiego producenta montowane są także motocykle do jazdy w terenie. Takim właśnie jest najnowszy model Pan America, który będzie miał swoją premierę pod koniec lutego. Marka zapowiada, że ich nowy motocykl typu adventure touring wprowadzi do gamy zupełnie nowy układ napędowy, a jego testowaniem zajął się między innymi aktor Gry o Tron Jason Momoa.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co nie przystoi kulturalnym motocyklistom? Tych zasad nie łam!
Co nie przystoi kulturalnym motocyklistom? Tych zasad nie łam!
Jesteś początkującym motocyklistą i nie wiesz, jak zachowywać się na drodze? Sprawdź, co robić, aby być postrzeganym jako kulturalny kierowca jednośladu!
Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?
Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?
W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi zaczynającemu swoją przygodę z własnym samochodem może być bardzo ciężko nabyć ubezpieczenie w rozsądnej cenie.
Jak wybrać odpowiedni łańcuch transportowy dla twojego przenośnika?
Jak wybrać odpowiedni łańcuch transportowy dla twojego przenośnika?
Odkryj czynniki, które musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru łańcucha transportowego dla przenośnika, aby zwiększyć efektywność i wydajność w twoim przemyśle.
Ostatnie wpisy