Przygotowanie motocykla do zimowania – nasze TOP5

OnetraceWARSZTAT

Przygotowanie motocykla do zimowania – nasze TOP5

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu motocyklowego. Czas pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć jednoślad przed nieuchronnym postojem w garażu.

Znany artysta, Leo Porfirio, połączył trzy rodzaje jednośladów!
Motocykle 125: Kymco Visar 125 CBS czeka na Ciebie!
Chopper do 10 000 złotych. Co wybrać?

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu motocyklowego. Czas pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć jednoślad przed nieuchronnym postojem w garażu.

Obalamy przy okazji parę mitów, które dotyczą przechowywania motocykla w garażu. Oto one:

  1. Dokonaj przeglądu i zmian przed zimą – jeżeli zostawiasz jednoślad w garażu, to pomyśl wymianie oleju, filtrów i wszystkich eksploatacyjnych podzespołów na koniec sezonu. W ten sposób usuniesz stary smar, a nowy będzie mógł błyskawicznie naoliwić wszystkie elementy po starcie.
  2. Zatankuj motocykl do pełna – bak i układ paliwowy powinien być wypełniony benzyną. W innym przypadku narażasz jednoślad na korozję i uszkodzenia.
  3. Dokładnie umyj motocykl – dokładne mycie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Pozostawiony bród może doprowadzić do znacznej korozji. Tej lepiej uniknąć, bo straty mogą być nieodwracalne
  4. Odłącz i zabezpiecz akumulator – pozostawiona bateria może utracić swoje właściwości, a dodatkowo doprowadzić do samozapłonu! Najlepiej całkowicie wyjmij akumulator i okryj go dodatkową osłoną grzewczą. W ten sposób na wiosnę motocykl odpali od razu.
  5. Znajdź dogodne miejsce w garażu – pamiętaj, że maszyna nie może leżeć od tak, w byle jakim miejscu w garażu. Najlepiej całość dodatkowo osłoń przed zakurzeniem i mrozem. W ten sposób ochronisz motocykl przed groźnymi warunkami atmosferycznymi, które destrukcyjnie wpływają na sprzęt nawet w zamkniętym pomieszczeniu!

(fot. pixabay.com)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.