Przygotowanie motocykla do zimowania – nasze TOP5

WARSZTAT
Przygotowanie motocykla do zimowania – nasze TOP5
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu motocyklowego. Czas pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć jednoślad przed nieuchronnym postojem w garażu.

Obalamy przy okazji parę mitów, które dotyczą przechowywania motocykla w garażu. Oto one:

  1. Dokonaj przeglądu i zmian przed zimą – jeżeli zostawiasz jednoślad w garażu, to pomyśl wymianie oleju, filtrów i wszystkich eksploatacyjnych podzespołów na koniec sezonu. W ten sposób usuniesz stary smar, a nowy będzie mógł błyskawicznie naoliwić wszystkie elementy po starcie.
  2. Zatankuj motocykl do pełna – bak i układ paliwowy powinien być wypełniony benzyną. W innym przypadku narażasz jednoślad na korozję i uszkodzenia.
  3. Dokładnie umyj motocykl – dokładne mycie jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Pozostawiony bród może doprowadzić do znacznej korozji. Tej lepiej uniknąć, bo straty mogą być nieodwracalne
  4. Odłącz i zabezpiecz akumulator – pozostawiona bateria może utracić swoje właściwości, a dodatkowo doprowadzić do samozapłonu! Najlepiej całkowicie wyjmij akumulator i okryj go dodatkową osłoną grzewczą. W ten sposób na wiosnę motocykl odpali od razu.
  5. Znajdź dogodne miejsce w garażu – pamiętaj, że maszyna nie może leżeć od tak, w byle jakim miejscu w garażu. Najlepiej całość dodatkowo osłoń przed zakurzeniem i mrozem. W ten sposób ochronisz motocykl przed groźnymi warunkami atmosferycznymi, które destrukcyjnie wpływają na sprzęt nawet w zamkniętym pomieszczeniu!

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wystartowała rejestracja na ISDE 2021!
Wystartowała rejestracja na ISDE 2021!
Tegoroczna impreza będzie 95. edycją tego kultowego wydarzenia organizowanego w Rivanazzano Terme, na północy Włoch, w dniach od 30 sierpnia do 4 września.
Niemcy: protesty przeciwko ograniczeniom prędkości dla motocyklistów
Niemcy: protesty przeciwko ograniczeniom prędkości dla motocyklistów
Europejska Federacja Motocyklowa ma nadzieję na rozpoczęcie rozmów między motocyklistami i lokalnymi władzami.
Prawo jazdy na quada – co uprawnia do jazdy tym czterokołowcem?
Prawo jazdy na quada – co uprawnia do jazdy tym czterokołowcem?
Jazda quadem? Nie bez prawa jazdy! Dowiedz się, jaką musisz mieć kategorię, aby legalnie prowadzić ten pojazd?
Ostatnie wpisy