Ducati. Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, Włosi zarobili więcej niż w poprzednim okresie

OnetraceMOTOŚWIAT

Ducati. Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, Włosi zarobili więcej niż w poprzednim okresie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Włoska marka sprzedała w 2020 roku 48 042 motocykle, co daje wynik o 9,7% gorszy w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ducati nie wyprodukuje elektrycznych motocykli?
Nowy importer motocykli Ducati
Multistrada V4 bestsellerem Ducati. Sprzedano już ponad pięć tysięcy egzemplarzy

Choć można było się spodziewać, że pandemia wpłynie negatywnie na wyniki włoskiej marki, to rzeczywistość okazała się zgoła inna. Prawdą jest, że Ducati sprzedało mniej motocykli niż 2019 roku, jednak maszyny, które znalazły swoich właścicieli były zdecydowanie droższe.

Włoska marka sprzedała w 2020 roku 48 042 motocykle, co daje wynik o 9,7% gorszy w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie mniej jednak, pomimo zamknięcia fabryki na siedem tygodni, dochody koncernu spadły nieznacznie. Co więcej, obrót na sztuce wyniósł największe w historii 14 883 euro!

Był to główny powód, który przyczynił się do utrzymania stabilnej sytuacji koncernu. Całkowity obrót koncernu w 2020 roku wyniósł 676 milionów euro – czyli o blisko 40 milionów mniej niż w roku 2019. Nie jeden koncern pozazdrościłby takich „strat”!

(Autorstwa Rich Niewiroski Jr. – http://www.projectrich.com/gallery, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1449945)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.