Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!

OnetraceMOTOŚWIAT

Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Całkiem możliwe, że już niedługo do tej listy włączymy rękawice, które znajdą zastosowanie przy nawet najmniejszym wypadku motocyklisty.

Jak wybrać sakwy do swojego motocykla?
Ochraniacze na cruisera – czy zbroja to dobre rozwiązanie?
Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!

Ostatnimi czasy wiele się zmienia w kontekście przepisów prawnych dotyczących motocyklistów. Kaski motocyklowe już od dłuższego czasu są obowiązkowym wyposażeniem kierowcy jednośladu na terenie Unii Europejskiej. Jedno z państw członkowskich, Hiszpania, rozważa kolejne kroki!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kask ochronny jest kluczowym i najważniejszym elementem ubioru motocyklistów. Całkiem możliwe, że już niedługo do tej listy włączymy rękawice, które znajdą zastosowanie przy nawet najmniejszym wypadku motocyklisty.

W Hiszpanii, przepis ten już niedługo wejdzie w życie za sprawą nowelizacji prawa. Każdy poruszający się jednośladem w tym kraju będzie zobowiązany do posiadania tego elementu wyposażenia. Co ciekawe, podobne przepisy funkcjonują już we Francji ze świetnym skutkiem.

(Photo by Rob King on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.