Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!

OnetraceMOTOŚWIAT

Hiszpania. Rękawice motocyklowe obowiązkowe!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Całkiem możliwe, że już niedługo do tej listy włączymy rękawice, które znajdą zastosowanie przy nawet najmniejszym wypadku motocyklisty.

Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!
W jaki sposób kontrolować napięcie łańcucha?
Pierwsze ruszenie motocyklem – jak to zrobić krok po kroku?

Ostatnimi czasy wiele się zmienia w kontekście przepisów prawnych dotyczących motocyklistów. Kaski motocyklowe już od dłuższego czasu są obowiązkowym wyposażeniem kierowcy jednośladu na terenie Unii Europejskiej. Jedno z państw członkowskich, Hiszpania, rozważa kolejne kroki!

Nikogo nie trzeba przekonywać, że kask ochronny jest kluczowym i najważniejszym elementem ubioru motocyklistów. Całkiem możliwe, że już niedługo do tej listy włączymy rękawice, które znajdą zastosowanie przy nawet najmniejszym wypadku motocyklisty.

W Hiszpanii, przepis ten już niedługo wejdzie w życie za sprawą nowelizacji prawa. Każdy poruszający się jednośladem w tym kraju będzie zobowiązany do posiadania tego elementu wyposażenia. Co ciekawe, podobne przepisy funkcjonują już we Francji ze świetnym skutkiem.

(Photo by Rob King on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.