Hiszpański rząd zmieni prawo dotyczące motocykli o pojemności 125 cm3?

OnetraceMOTOŚWIAT

Hiszpański rząd zmieni prawo dotyczące motocykli o pojemności 125 cm3?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Według oficjalnych danych, w samym 2019 roku ponad 27% ofiar śmiertelnych stanowiły osoby poruszające się na jednośladach.

Te jednoślady imponują pojemnością silnika! Zobacz prawdziwe potwory!
Znany artysta, Leo Porfirio, połączył trzy rodzaje jednośladów!
Motocykl na kt. A2 do 5000 złotych – TOP10

Obecnie w Hiszpanii obowiązuje identyczne jak w Polsce prawo regulujące możliwość prowadzenia motocykla o pojemności 125 cm3 dzięki posiadaniu prawa jazdy kategorii B przez co najmniej 3 lata.

Nowelizacja obowiązującego prawa ma mieć podłoże w rosnącej ilości wypadków powodowanych przez motocyklistów. Według oficjalnych danych, w samym 2019 roku ponad 27% ofiar śmiertelnych stanowiły osoby poruszające się na jednośladach.

Warto wspomnieć, że początkowo, przepisy o dopuszczeniu osób posiadających prawo jazdy kategorii B miały za zadanie zmniejszyć korki w największych ulicach miast. Pomysł ten, podobnie jak w przypadku Polski, hiszpański rząd zaczerpnął z Francji.

(Photo by Greg Keelen on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.