Hiszpański rząd zmieni prawo dotyczące motocykli o pojemności 125 cm3?

OnetraceMOTOŚWIAT

Hiszpański rząd zmieni prawo dotyczące motocykli o pojemności 125 cm3?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Według oficjalnych danych, w samym 2019 roku ponad 27% ofiar śmiertelnych stanowiły osoby poruszające się na jednośladach.

Motocykl na kt. A2 do 5000 złotych – TOP10
Sym Husky 125 – dobry motocykl na początek?
Bajaj najdroższą marką jednośladów na świecie

Obecnie w Hiszpanii obowiązuje identyczne jak w Polsce prawo regulujące możliwość prowadzenia motocykla o pojemności 125 cm3 dzięki posiadaniu prawa jazdy kategorii B przez co najmniej 3 lata.

Nowelizacja obowiązującego prawa ma mieć podłoże w rosnącej ilości wypadków powodowanych przez motocyklistów. Według oficjalnych danych, w samym 2019 roku ponad 27% ofiar śmiertelnych stanowiły osoby poruszające się na jednośladach.

Warto wspomnieć, że początkowo, przepisy o dopuszczeniu osób posiadających prawo jazdy kategorii B miały za zadanie zmniejszyć korki w największych ulicach miast. Pomysł ten, podobnie jak w przypadku Polski, hiszpański rząd zaczerpnął z Francji.

(Photo by Greg Keelen on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.