Honda dołącza do ofensywy na rzecz wymiennych akumulatorów do motocykli i lekkich pojazdów elektrycznych

OnetraceMOTOŚWIAT

Honda dołącza do ofensywy na rzecz wymiennych akumulatorów do motocykli i lekkich pojazdów elektrycznych

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

To krok w stronę rozwiązania długofalowych problemów elektromobilności. Konsorcjum pracę już w maju.

Najlepsze cruisery do 4000 złotych!
Motocykl do 500cm3 za 10 000 złotych – co kupić?
Cross do 5 000 złotych. Nasze TOP 10

Japoński koncern poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z firmami KTM AG, Piaggio & C SpA oraz Yamaha Motor Co., Ltd. Sprawa dotyczy utworzenia Konsorcjum mającego na celu wprowadzenia na rynek wymiennych akumulatorów.

Na decyzję koncernów miało wpływ przede wszystkim Paryskie Porozumienie Klimatyczne. Założyciele konsorcjum uważają, że dostęp do znormalizowanego systemu wymiennych akumulatorów nie tylko promowałby pojazdy elektryczne, ale też przyczyniłby się do zrównoważonego zarządzania cyklem życia akumulatorów.

Światowe działania na rzecz elektryfikacji, których celem jest redukcja globalnej emisji CO2, nabierają tempa, zwłaszcza w Europie. Aby upowszechnić motocykle elektryczne, należy rozwiązać problemy zasięgu i czasu ładowania, a wymienne akumulatory są obiecującym rozwiązaniem. Standaryzacja wymiennych akumulatorów i poszerzenie zastosowania systemów akumulatorowych są niezwykle istotne z punktu widzenia przyszłych klientów, dlatego też czterech producentów zdecydowało się na zawiązanie Konsorcjum.

podkreślił Noriaki Abe, dyrektor zarządzający Motorcycle Operations w Honda Motor Co., Ltd.

(Photo by Chris Leipelt on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.