Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?

OnetraceMOTOŚWIAT

Jak młody kierowca może zaoszczędzić na polisie OC?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi zaczynającemu swoją przygodę z własnym samochodem może być bardzo ciężko nabyć ubezpieczenie w rozsądnej cenie.

Poszukiwany mężczyzna trafił w ręce policji. W garażu przetrzymywał skradzione jednoślady
Wielka Brytania wprowadzi zakaz sprzedaży spalinowych motocykli wcześniej niż zakładano?
Trzecia generacja Suzuki Hayabusy podbija Stary Kontynent!

W dzisiejszych czasach młodemu człowiekowi zaczynającemu swoją przygodę z własnym samochodem może być bardzo ciężko nabyć ubezpieczenie w rozsądnej cenie. Jest wiele czynników, które powodują, że różne agencje i firmy nie mają do nich zaufania. Warto poznać je bliżej tym samym poznając pewne sposoby na oszczędzanie.

Dlaczego polisa OC jest taka droga dla młodych kierowców?

Po pomyślnym przejściu przez wszystkie jazdy i egzaminy, w końcu młody człowiek może samodzielnie usiąść za sterami własnego pojazdu. Zapewne czuje on wtedy dumę i szczęście, w końcu w wielu krajach zdanie prawa jazdy jest ważną cezurą i kolejnym etapem wejścia w dorosłość. Niestety szczęście to może się szybko ulotnić na skutek możliwych opłat za obowiązkową polisę OC. Jej wysokość może zdziwić niejednego początkującego kierowcę. Czemu koszty OC dla młodych są takie wysokie?

Głównym czynnikiem są aktualne statystyki dotyczące wypadków samochodowych. Wskazują one, że kierowcy pomiędzy 18, a 24 rokiem życia powodują najwięcej wypadków na polskich drogach. Nic więc dziwnego, że poszczególne agencje i towarzystwa w obawie przed możliwymi stratami zwiększają cenę polisy OC. W 2019 roku cena takiej polisy dla młodego człowieka była ponad 3 razy wyższa niż dla kierowcy, który ukończył 56 rok życia.

Dodatkowymi czynnikami, które wpływają na cenę OC, jest marka i możliwości danego samochodu. Właściciele pojazdów z takich firm, jak Audi czy BMW muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami polisy OC. Jej wartość może wzrosnąć, gdy młody kierowca posiada samochód, który może osiągać dość spore prędkości. Aby dowiedzieć się więcej na temat wysokich cen polis OC dla młodych kierowców, warto sprawdzić ubezpieczenie oc dla młodego kierowcy na https://ubezpieczamy-auto.pl/.

Jak zaoszczędzić na polisie OC?

Skoro już wiadomo, z czego wynikają spore koszty polisy OC, warto poznać kilka sposobów na ich zmniejszenie. Przede wszystkim warto nabyć samochód, który nie pochodzi od najwyżej wycenianych marek. W ostatnim czasie pojazdy marki Skoda miały najniższą wartość polisy OC. Oprócz tego warto nabyć samochód z mniejszym silnikiem, dzięki czemu dane towarzystwo nie będzie miało podstaw, aby zwiększyć cenę polisy z tego tytułu. Oczywiście w momencie, gdy wypracujemy już sobie kilka lat bezpiecznej jazdy, cena polisy OC może spaść znacząco w dół. 

Wybór odpowiedniej oferty polisy to dość ważny czynnik w kwestii oszczędzania i podreperowania swojego budżetu. Różnica w poszczególnych ofertach może wynosić nawet kilkaset zł. Dlatego warto użyć wielu internetowych narzędzi, takich, jak porównywarki polisy OC, które przy okazji ułatwią Ci dobranie odpowiedniej oferty. Takim narzędziem, może być, chociażby https://ubezpieczamy-auto.pl/, które posiada ciągle aktualizowaną bazę ofert wraz z dodatkowymi opcjami, które powinny znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Strona posiada sporą grupę zadowolonych klientów, a opinie niektórych z nich są dostępne na stronie głównej porównywarki. Dodatkowo na stronie można znaleźć wiele ciekawych artykułów, które pomogą Ci w wielu kwestiach związanych, chociażby z polisą OC.

Dlaczego warto skorzystać z internetowych porównywarek?

Przede wszystkim jest to pewna oszczędność czasu. Porównywarka po podaniu odpowiednich danych, wyświetli Ci najlepsze możliwe oferty, jakie jesteś w stanie znaleźć w internecie. Ponadto wyświetli Ci wszystkie potrzebne o danej ofercie informacje, dzięki czemu będziesz w stanie przeliczyć sobie wszystkie koszty i porównać je z aktualnymi możliwościami finansowymi. Dodatkowo pozwala ona uniknąć przepłacania i oszustw, które wciąż zachodzą w sieci globalnej.

Zdj. główne: Art Markiv/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.