Dealerzy obawiają się nadchodzącej zmiany – będziesz mógł oddać wadliwy motocykl do salonu?

MOTOŚWIAT
Dealerzy obawiają się nadchodzącej zmiany – będziesz mógł oddać wadliwy motocykl do salonu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Duże straty finansowe i kłopoty logistyczne dealerów motocyklowych? Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o prawach konsumenta. 

Problematyczny jest ustęp 5 artykułu 43d, którego interpretacja jest jasna – wadliwy motocykl zostanie na koszt przedsiębiorcy odebrany od klienta.

W nowelizacji ustawy o prawach konsumenta zapisano informację, że przedsiębiorca odbiera na swój koszt towar podlegający naprawie czy wymianie. Oznacza to, że każdy, kto kupił w salonie motocykl, a po pewnym czasie ten uległ awarii, nie musi na własną rękę dostarczać jednośladu do dealera.

Aktualnie sytuacja wygląda nieco inaczej, to klient ma dostarczyć uszkodzony motocykl. Tylko wtedy, gdy nie jest to możliwe, kupujący ma udostępnić go sprzedawcy, co raczej w praktyce zdarza się rzadko. Związek Dealerów Samochodowych już wystosował pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym zaznaczono, że taki zapis jest niedopuszczalny.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Msd 15.12.2021

    Niedopuszczalny bo co? Biedni dilerzy. Pewnie skonczy się tak że diler zaproponuje odbiór za 3 tygodnie albo dalej. A jak sam dostarczasz to masz naprawę od ręki

Rekomendowane
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Pasta polerska – którą wybrać i kiedy?
Samodzielne polerowanie lakieru własnego samochodu to czynność, na którą decydują się prawdziwi pasjonaci motoryzacji i auto detailingu. Warto jednak poprawki wykonywać z głową i używać do polerowania odpowiednich past o optymalnym dla danego ubytku poziomie ścierności.
Puszkarze – kim są w slangu motocyklistów?
Puszkarze – kim są w slangu motocyklistów?
Slang drogowy obfituje w określenia, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. O czym mówi motocyklista, kiedy wspomina “puszki” i “puszkarzy”?
W jaki sposób zarejestrować quada? Poradnik
W jaki sposób zarejestrować quada? Poradnik
Quad, jak każdy inny pojazd, wymaga odpowiedniej rejestracji. Sprawdź, jak zrobić to dobrze!
Ostatnie wpisy