Motocyklista nagle przyspiesza i uderza w osobówkę [NAGRANIE]

OnetraceMOTOŚWIAT

Motocyklista nagle przyspiesza i uderza w osobówkę [NAGRANIE]

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

To kolejny niebezpieczny wypadek z udziałem nieodpowiedzialnych kierowców jednośladów.

Benelli TRK 502 z rekordem sprzedaży po zaledwie sześciu miesiącach
Skręcanie ciężkim motocyklem – na co zwrócić uwagę?
Szwajcarzy i Austriacy chcą zakazu dla zbyt głośnych motocykli!

Jak mówią statystyki, motocykle są 16 razy bardziej niebezpieczne od samochodów. Z pewnością ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, głównie za sprawą bycia niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Niemniej jednak, najczęstszą przyczyną wypadków wśród jednośladów jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków.

Sytuacja rozegrała się w podkarpackiej miejscowości Miejsce Piastowe, w piątkowe spokojne popołudnie. Miejscem zdarzenia jest odcinek na terenie zabudowanym. Z naprzeciwka jedzie sznur samochodów, a co kilka metrów znajduje się wyjazd z posesji lub podmiejskie uliczki. Jedno jest pewne, nie jest to wymarzone miejsce do szybszej jazdy.

Nie miało to jednak większego znaczenia w głowach trzech motocyklistów. Pierwszy z nich nie miał zbyt dużo szczęścia, aktualnie znajduje się pod opieką lekarzy. Jest w ciężkim stanie.

Uczmy się na błędach innych. Następnym razem dwa razy przemyślmy zanim mocniej odkręcimy manetkę!

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.