Początek 2021 roku okazał się wyjątkowo korzystny pod względem wypadków motocyklistów

OnetraceMOTOŚWIAT

Początek 2021 roku okazał się wyjątkowo korzystny pod względem wypadków motocyklistów

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Statystyki wyglądają wyjątkowo optymistycznie. Co stoi za poprawą?

Straż Graniczna. Warte 30 tysięcy złotych motocykle trafią do funkcjonariuszy
Mundurowi dostaną potężne jednoślady. Kolejny przetarg na służbowe maszyny
Motocykliści jednak w maseczkach? Sprawdzamy, co mówią przepisy!

W ciągu pierwszych trzech miesięcy obecnego roku odnotowalismy zaledwie 77 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęło 7 osób a 69 zostało rannych. Wynik ten jest o kilka razy mniejszy niż w poprzednich latach.

Warto zwrócić uwagę, że w analogicznym okresie 2020 roku doszło do 169 wypadków – w tym 27 śmiertelnych! Z kolei w ciągu trzech pierwszy miesięcy 2019 roku miało miejsce aż 246 wypadków z udziałem motocyklistów. Różnica w wypadkowości daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.

Nie mniej jednak, należy zwrócić uwagę na fakt, że okres zimowy w 2021 roku był wyjątkowo nieprzychylny dla motocyklistów w porównaniu z ubiegłymi latami. Mieliśmy o wiele mniej okazji do noworocznych przejażdżek.

Co ciekawe, porównując wypadkowość z roku 2019 do tej z 2020 roku, dojdziemy do wniosku, że liczba zdarzeń drogowych z udzialem motocyklistów zmniejszyła się o ponad 21%!

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.