Początek 2021 roku okazał się wyjątkowo korzystny pod względem wypadków motocyklistów

OnetraceMOTOŚWIAT

Początek 2021 roku okazał się wyjątkowo korzystny pod względem wypadków motocyklistów

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Statystyki wyglądają wyjątkowo optymistycznie. Co stoi za poprawą?

Francja: nielegalne wyścigi motocyklowe stają się plagą
Sukces podkarpackiej akcji “Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
26-latkowie mknęli blisko 200 km/h! Policja zadbała o to, aby nie wsiedli już na jednoślady

W ciągu pierwszych trzech miesięcy obecnego roku odnotowalismy zaledwie 77 wypadków z udziałem motocyklistów. Zginęło 7 osób a 69 zostało rannych. Wynik ten jest o kilka razy mniejszy niż w poprzednich latach.

Warto zwrócić uwagę, że w analogicznym okresie 2020 roku doszło do 169 wypadków – w tym 27 śmiertelnych! Z kolei w ciągu trzech pierwszy miesięcy 2019 roku miało miejsce aż 246 wypadków z udziałem motocyklistów. Różnica w wypadkowości daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłym roku.

Nie mniej jednak, należy zwrócić uwagę na fakt, że okres zimowy w 2021 roku był wyjątkowo nieprzychylny dla motocyklistów w porównaniu z ubiegłymi latami. Mieliśmy o wiele mniej okazji do noworocznych przejażdżek.

Co ciekawe, porównując wypadkowość z roku 2019 do tej z 2020 roku, dojdziemy do wniosku, że liczba zdarzeń drogowych z udzialem motocyklistów zmniejszyła się o ponad 21%!

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.