Sięgamy głębiej do kieszeni? Polacy chętniej kupują droższe motocykle

OnetraceMOTOŚWIAT

Sięgamy głębiej do kieszeni? Polacy chętniej kupują droższe motocykle

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czy Polacy istotnie przerzucają się na większe i droższe maszyny?

Cross do 5 000 złotych. Nasze TOP 10
Kiedy oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego?
Wielka Brytania. Co z motocyklami w dobie zakazu aut spalinowych?

Według oficjalnych statystyk, polski rynek jednośladów przeżywa spore i nieoczekiwane zmiany. Jak się okazuje, Polacy częściej sięgają po drogie maszyny, z kolei tańsze maszyny coraz rzadziej znajdują nabywców. Co ciekawe, wzrasta również import pojazdów używanych.

W maju 2021 roku zarejestrowano w Polsce aż 4429 nowych jednośladów. Oznacza to, że wynik w tym miesiącu był o 10,06% wyższy niż w kwietniu. Niestety, w porównaniu z analogicznym przed pandemicznym okresem, zauważamy stratę 5,4%. Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że sytuacja na rynku jednośladów powoli wraca do normy.

Co ciekawe, od początku 2021 roku zarejestrowano o 8,8% więcej nowych motocykli i aż o 17,3% mniej motorowerów. Dalej, doskonale widać kształtujące się trendy wśród kupujących. Udział jednośladów z silnikami 125 cm3 znacząco spadł a zyskały większe i droższe maszyny.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.