Jak wypożyczyć sportowe auto?

MOTOŚWIAT
Jak wypożyczyć sportowe auto?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jazda sportowymi samochodami to marzenie wielu fanów motoryzacji. Wysokie prędkości, świetne przyspieszenie i ryk silnika towarzyszący takiej jeździe to coś, czego wręcz nie da się opisać. Kupienie takiego auta na własność to jednak ogromny wydatek. Alternatywą może być wypożyczenie go. Jak można tego dokonać?

Gdzie można wypożyczyć sportowy samochód?

Najlepszym miejscem na wypożyczenie auta sportowego będą wypożyczalnie samochodów sportowych i luksusowych. Ich oferta gwarantuje bowiem spory wybór tego typu pojazdów, dzięki czemu znacznie łatwiejsze będzie znalezienie odpowiedniego samochodu dla siebie. 

Świetnym przykładem takiej wypożyczalni może być działająca we Wrocławiu Auto Kofeina. Jest to właśnie wypożyczalnia samochodów sportowych, która posiada bardzo bogatą ofertę tego typu aut, głównie od niemieckich marek. Lepiej tę wypożyczalnię można poznać na jej stronie, dostępnej pod adresem: https://autokofeina.pl/wypozyczalnia-samochodow-sportowych-wroclaw/.

Jak wygląda proces wypożyczania sportowego auta

Obecnie proces wynajmu auta sportowego jest niezwykle prosty. Pierwszy krok to oczywiście znalezienie wypożyczalni takiej jak właśnie Auto Kofeina. Następnie wystarczy przejrzeć ofertę i wybrać auto, które nas interesuje. Wtedy można dokonać rezerwacji. Auto Kofeina w tej kwestii proponuje kilka sposobów. Można jej dokonać drogą mailową, telefoniczną, poprzez portal rezerwacyjny lub media społecznościowe. 

Po złożeniu rezerwacji wypożyczalnia kontaktuje się z klientem w celu ustalenia szczegółów, zdobycia danych potrzebnych do wynajmu i następnie wysyła umowę do wglądu wraz z podsumowaniem oferty. W ten sposób ma się jeszcze czas na zastanowienie przed podpisaniem umowy. 

Na sam koniec wystarczy wpłacić kaucję i wynajem, podpisać umowę, a także odebrać auto. Odbiór obejmuje oględziny pojazdu. Auto może zostać dostarczone pod wskazany adres, a także zwrócone w różnych miejscach dla większej wygody wynajmującego. W trakcie korzystania z auta można też liczyć na stały kontakt z wypożyczalnią, która pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów. 

Ile kosztuje wypożyczenie sportowego samochodu?

Koszt wypożyczenia sportowego samochodu zależy przede wszystkim od wybranego modelu. Im lepsze auto, tym więcej trzeba będzie zapłacić. Kolejny niesamowicie ważny czynnik to okres najmu. Patrząc na cenę z perspektywy tego, ile kosztuje jedna doba korzystania z samochodu, im więcej dni, tym mniejszy koszt za dobę zaoferuje wypożyczalnia. 

Z reguły ceny za auta sportowe i luksusowe przy wynajmie na 1 lub 2 dni wynoszą od 1000 do nawet 5000 złotych za dobę. Dla przykładu w ofercie wypożyczalni Auto Kofeina za niecały 1000 złotych można wynająć Audi RS3 oraz RS Q3. Po drugiej stronie znajdziemy Audi R8 Performance w przypadku którego podstawowy koszt wynajmu to aż 3500 złotych. 

Cena wynajmu może też się zwiększyć w wypadku przekroczenia dozwolonej liczby kilometrów. Z reguły autem można wykonać do 250 kilometrów w ciągu dnia. Każdy kilometr przekroczenia oznacza, że trzeba będzie dopłacić określoną sumę. 

Fot.: Jesse Zheng/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni materiał do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA?
Jak wybrać odpowiedni materiał do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA?
Odkryj, jak wybrać odpowiednie materiały do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA. Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach, ich zaletach i wskazówkach, jak z nich korzystać.
Eksploatacja i konserwacja łańcucha w motocyklu – najważniejsze zasady
Eksploatacja i konserwacja łańcucha w motocyklu – najważniejsze zasady
Chcesz wiedzieć, jak konserwować łańcuch napędowy w motocyklu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się!
Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?
Wielka Brytania: nadajnik GPS mierzący prędkość miałby ułatwić wystawianie mandatów. Inwigilacja?
Orwellowski pomysł wydaje się zadomawiać na Wyspach.
Ostatnie wpisy