Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!

OnetraceMOTOŚWIAT

Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś słyszymy o kuriozalnych decyzjach Urzędu Skarbowego, jednak ta zakończona w sądzie sprawa wykracza poza granice wyobraźni.

Motocykl ratowniczy w służbie ludziom!
Bezpieczne i wygodne buty motocyklowe – jak wybrać najlepszy model?
Jak wybrać sakwy do swojego motocykla?

Sprawa wynikła z napotkania niezrozumiałej decyzji Urzędu Skarbowego przez pewnego przedsiębiorcę. Jak się okazuje, mężczyźnie nie pozwolono zaliczyć ubrań motocyklowych dla pracowników jako kosztu prowadzenia działalnosci. Z tego względu, postanowił zaskarżyć decyzję US do sądu administracyjnego.

Teraz wiemy już, że decyzja urzędnika US była jak najbardziej nieprawidłowa z punktu widzenia prawa. kask i ubrania motocyklowe można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Wszystko dzięki przedsiębiorcy, który postanowił przekazać sprawę do sądu administracyjnego.

Co ciekawe, przed udaniem się do sądu, przedsiębiorca zwrócił się o uzasadnienie wyroku, jednak dowiedział się, że kask i strój motocyklowy służą ochronie zdrowia – a więc jest to cel prywatny, a nie firmowy. Ponadto, gdyby na ubraniach znalazło się logo firmy, możnaby je wrzucić w koszty, ponieważ byłoby reklamą.

Najwyższy Sąd Administracyjny uznał jednak, że ubrania motocyklowe wykorzystywane są na potrzeby działalności firmy i pełniły cel związany z przychodami.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.