Yamaha i ShinMaywa z  porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji

OnetraceMOTOŚWIAT

Yamaha i ShinMaywa z porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prace nad mniejszymi silnikami okażą się sukcesem, to z całą pewnością lotnictwo przejdzie niemałą rewolucję cenową.

Ducati nie wyprodukuje elektrycznych motocykli?
Skutery do 500cc3. Jakie modele będą najlepsze?
Niemcy: protesty przeciwko ograniczeniom prędkości dla motocyklistów

Wszyscy doskonale wiemy, że japoński producent nie boi się żadnego wyzwania. Tym razem, inżynierowie Yamahy będą musieli zająć przygotowaniem i adaptacją technologii produkcji swoich silników na cele lotnicze.

Wedle umowy, koncern Yamahy pod wodzą Tatsuyuki Isogawy miałby przeprowadzić najróżniejsze badania oraz testy, których efektem byłaby adaptacja japońskich silników na potrzeby lotnicze. Zaś ShinMaywa wykorzysta swoją ekspercką wiedzę z zakresu inżynierii lotnictwa, zgromadzoną przez dekady pracy, by zaprojektować funkcjonalne prototypy z gatunku małych samolotów.

Zarówno dla jednych, jak i drugich będzie to świetna okazja, by połączyć siły w działaniach nad komercjalizacją małych samolotów nowej generacji. Kto wie, być może już całkiem niedługo na własne oczy zobaczymy kompaktowe samoloty japońskiej produkcji.

(Fot. materiały prasowe Yamaha)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.