Najlżejsze motocykle o pojemności 500 ccm. Dobre na początek?

MOTOCYKLE ≤ 500
Najlżejsze motocykle o pojemności 500 ccm. Dobre na początek?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykl o pojemności 500 ccm to idealna propozycja na start dla niezbyt doświadczonych kierowców. Rozpocznij swoją przygodę z jednośladami z naszymi sugestiami.

Motocykle o pojemności 500 ccm – spora moc, doskonałe wrażenia z jazdy

Wyposażone w silniki o pojemności 500 ccm motocykle dają nam pewną gwarancję mocy i znakomitych wrażeń z jazdy. Na rynku dostępnych jest wiele pojazdów tego typu – różnią się one między sobą wieloma znaczącymi parametrami. Aby wybrać najepszy model, nie wystarczy samo zapoznanie się ze specyfikacją. Warto skonsultować się z opiniami użytkowników danych jednośladów i zaczerpnąć informacji w sieci. Dla kierowców, którzy chcą znaleźć pojazd oferujący zadowalającą moc w atrakcyjnej cenie, motocykle o pojemności 500 ccm będą bardzo ciekawym wyborem.

Motocykle typu „naked bike” to świetna opcja dla początkujących

Kupno pierwszego motocykla to zawsze pewien dreszczyk emocji. Mimo że najbardziej okazałe choppery i cruisery kuszą imponującym wyglądem, będą słabym wyborem na start. To motocykle, które bardzo ciężko opanować – wysoka masa przekłada się na niezbyt komfortowe sterowanie. Jednoślady tego typu trzeba „poczuć”, a najlepiej doświadczyć jazdy modelem tego typu jako kierowca, który przemierzył już tysiące kilometrów. Z tego względu wśród świeżych fanów motocykli preferowane są tak zwane „nakedy”.

„Naked bike” to motocykl o bardzo prostej stylistyce, pozbawiony jakichkolwiek zbędnych dodatków. Tego typu pojazdy doskonale sprawdzają się w rękach nowych kierowców. Są dosyć szybkie, jednak rozsądna wydajność silnika zapewnia, że wypadki związane z nadmierną prędkością będą dość rzadkie. Są także bardzo zwrotne – to zasługa znakomitej lekkości konstrukcji i braku dodatkowego wyposażenia. To najlepszy typ motocykla dla osoby, która nie miała dotąd nic wspólnego z jednośladami.

Teraz już wiemy wszystko – którą „pięćsetkę” wybrać?

Wybór wymarzonego motocykla 500 ccm wcale nie jest prosty. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie parametry, nie zawsze uda nam się poprawnie oszacować, jak dany motocykl faktycznie się zachowuje. Przed każdym zakupem zalecamy zatem dokładnie zapoznać się z opisem i opiniami na temat konkretnego modelu i w miarę możliwości sprawdzenie go na żywo. Jakie „pięćsetki” polecamy na chwilę obecną? Oto kilka interesujących jednośladów – zapraszamy do przeglądu najciekawszych maszyn z tego segmentu.

Benelli TRK 502 (2019)

To nowoczesny model firmy z Włoch, który oferuje pojemność silnika na poziomie 499 ccm. Moc jednostki napędowej wynosi stosunkowo skromne 35 kW, jednak jest to wciąż wystarczająca wartość, by poczuć radość z szybkiej jazdy. Benelli TRK 502 wyróżnia się dosyć niską masą – zaledwie 213 kilogramów. Motocykl można ponadto rozbudować o kilka dodatkowych skrzyń. Znakomicie nadaje się do jazdy na długich dystansach. Jako motocykl dla początkującego – zdecydowanie wskazany!

Honda CB 500

To klasyk na rynku motocykli wyposażonych w silnik do 500 ccm. Pojazd produkowany był w latach 1993–2003. Coraz ciężej dostać egzemplarz w dobrym stanie, jednak jeśli nam się uda, możemy cieszyć się znakomitym, długoletnim i niezawodnym jednośladem. Honda CB 500 doczekała się swojego następcy, który również jest bardzo interesującym wyborem.

Honda CBF 500

Następca wspomnianego wyżej modelu CB 500. Japońska marka wyprodukowała gigantyczną liczbę egzemplarzy CBF 500 – wystarczy przejrzeć oferty na różnych serwisach. Parametry nie różnią się zbyt wiele od poprzednika; podobnie jak w przypadku CB 500 możemy liczyć na świetne przyspieszenie, wysoką wytrzymałość i przyjemną jazdę.

Kawasaki ER-5

Popularny „Twister”, czyli Kawasaki ER-5, to największa konkurencja dla Hondy CB 500. Jest to model produkowany 20 lat temu, jednak wciąż możemy znaleźć go na serwisach z ogłoszeniami. Motocykl wyróżnia się znakomitym designem i świetnymi osiągami – przyspieszenie do 100 km/h trwa zaledwie 6 sekund.

Dobór mocy silnika jest kluczowy

W poszukiwaniu czegoś jeszcze sprawniejszego warto zainteresować się modelami takimi jak Yamaha XT 660 Z oraz Kawasaki ER-6F. Nie są one znacznie bardziej wydajne, jednak ich rozmiar silnika jest tutaj nieco większy. Po drugiej stronie znajdują się motocykle umożliwiające jazdę bez uprawnień kategorii A – w ich przypadku rozmiar silnika nie przekracza 125 centymetrów sześciennych.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle
Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle
Tegoroczny kryzys nie oszczędził rynków motoryzacyjnych.
Jak wybrać odpowiedni materiał do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA?
Jak wybrać odpowiedni materiał do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA?
Odkryj, jak wybrać odpowiednie materiały do tworzenia unikalnych kształtów z PMMA. Dowiedz się więcej o dostępnych opcjach, ich zaletach i wskazówkach, jak z nich korzystać.
Jak prawidłowo wybrać i zastosować preparaty do uszczelniania układu chłodzenia samochodu
Jak prawidłowo wybrać i zastosować preparaty do uszczelniania układu chłodzenia samochodu
Dowiedz się, jak właściwie dobrać i zastosować preparaty do uszczelniania układu chłodzenia samochodu, aby zapobiec uszkodzeniom i wydłużyć żywotność pojazdu.
Ostatnie wpisy