Najciekawsze motocykle turystyczne od Hondy – zobacz nasze top 5

Najciekawsze motocykle turystyczne od Hondy – zobacz nasze top 5
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykle turystyczne są dość popularne ze względu ich zalety. Są to jedne z najlepszych motocykli do wyruszenia w dłuższą podróż, na co zresztą wskazuje sama nazwa. Jakie najlepsze turystyki wyprodukowała Honda?

Motocykle turystyczne są jednymi z najwygodniejszych jednośladów, jakie tylko istnieją. Duże i wygodne siedzenia, spora szyba ograniczająca wpadający w nas wiatr i inne cechy, takie jak zawieszenie stworzone pod długie trasy, sprawiają, że to właśnie turystyczne motocykle są bardzo chętnie wybierane przez osoby chcące wyruszyć w daleką podróż jednośladem.

Przez lata motocykle turystyczne ewoluowały i dziś oprócz typowych turystyków znajdziemy również ich pochodne, takie jak motocykle sportowo-turystyczne oraz tak zwane adventure tourery. Są to konstrukcje stworzone do długich tras, lecz jak wskazuje nazwa, mogą poruszać się nie tylko po asfalcie, ale i po szutrze oraz innych nie do końca przyjemnych nawierzchniach. 

Najlepsze motocykle turystyczne Hondy

Tego typu zestawienia nie sposób nie rozpocząć od absolutnie kultowej Hondy Gold Wing. Motocykl ten ma za sobą prawie 50 (dokładnie 47) lat tradycji i w tym momencie produkowana jest już jego piąta generacja, która nadal jest chętnie wybierana przez miłośników turystycznej jazdy. 

Honda to oczywiście uznany producent na motocyklowym rynku i wyżej wspomniany Gold Wing nie jest jedynym motocyklem turystycznym wartym uwagi. Kolejna propozycja to Honda NT650/700 Deauville. To trochę młodszy od Golden Winga model, który produkuje się od prawie ćwierć wieku. Dziś nie jest już dostępny w salonie, lecz wciąż sięga po niego wielu miłośników jazdy motocyklem w dalekie trasy. Dlatego łatwo go znaleźć na portalach aukcyjnych, gdzie ogłasza się sprzedaż samochodu, ciągnika, motocykla i innych rzeczy niekoniecznie powiązanych z motoryzacją.

Jeden z najnowszych modeli szeroko pojętej dziedziny motocykli turystycznych to przedstawiciel najmłodszej fali. Mowa tu oczywiście o Hondzie VFR1200X Crosstourer. Jest to turystyczne enduro świetnie sprawdzające się w każdych warunkach i bez problemu można ruszać nim w naprawdę dalekie trasy, które przetestują kierowcę i pozwolą mu na zobaczenie nowych, ekscytujących miejsc. 

Do jednych z najciekawszych modeli spod znaku Hondy należy również Honda Transalp. Jest to pochodzący z przełomu wieków turystyk, który podbił serca klientów. Dziś nie jest już jednak produkowany.

Można również postawić na turystyczne enduro – Hondę NC 700X. Motocykl ten produkowany jest do dziś, dzięki czemu nie trzeba się martwić o jego dostępność. Podobnie jak poprzednie jednoślady jest to motocykl przystosowany do długich dystansów nie tylko po asfalcie, ale i po szutrze czy też innych nawierzchniach występujących na drogach nieutwardzonych.

Zdj. główne: Taras Chernus/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pojemniki E2: Praktyczne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa
Pojemniki E2: Praktyczne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa
Pojemniki E2: Twoja firma, Twoja efektywność — odkryj nowoczesne rozwiązania.
Pierwszy motocykl: jak się z nim obyć?
Pierwszy motocykl: jak się z nim obyć?
Każdy motocyklowy żółtodziób stoi przed nie lada wyzwaniem - jak zadbać o jednoślad, by jak najbardziej przedłużyć jego żywot? Zły stan techniczny motocykla to nie tylko zagrożenie dla naszego portfela, ale, przede wszystkim, dla naszego bezpieczeństwa na drodze.
Jak prawidłowo przygotować się do podróży trasą S11 – porady ekspertów serwisu drogowego
Jak prawidłowo przygotować się do podróży trasą S11 – porady ekspertów serwisu drogowego
Jak zabezpieczyć swoją podróż trasą S11? Oferujemy praktyczne porady, które pomogą Ci przygotować się do podróży, uniknąć korków, zrozumieć sytuację na drodze i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Ostatnie wpisy