Największe targi motocyklowe na świecie – zobacz jak wyglądały

WYDARZENIA
Największe targi motocyklowe na świecie – zobacz jak wyglądały
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Targi motoryzacyjne to wydarzenia, które można śmiało określić mianem święta motoryzacji. To miejsca, w których narodziły się kolejne trendy i zaprezentowano maszyny, które z czasem miały stać się esencją tego, co nazywamy motoryzacją. W tym artykule przedstawiamy największe tego typu wydarzenia!

The Motorcycle Shows

To historyczne targi odbywające się na terenie najważniejszych punktów kanadyjskiej strefy Ameryki Północnej. Targi pojawiają się cyklicznie w miastach takich jak Calgary, Edmonton, Vancouver, Quebec, Toronto, czy Montreal. Każdego roku The Motorcycle Shows przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników jednośladów z całego globu. Choć tegoroczna edycja została odwołana ze względów epidemiologicznych, to motocykliści spotkają się w przyszłym roku i wypełnią hale targowe! 

Warsaw Motorcycle Show

Tym razem wracamy do Europy. Warszawskie targi motocyklowe to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć najgłośniejsze i najszybsze maszyny zbudowane przez człowieka. Samozwańczy tytuł “największych targów motocyklowych w Europie Środkowo-Wschodniej” nie jest przechwałką. W Warszawie organizowane są największe premiery motocykli, spotkania z profesjonalnymi zawodnikami oraz jedne z największych na świecie wystaw maszyn. To wydarzenie z bogatą historią. 

Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo

Uznane na całym świecie wydarzenie motocyklowe organizowane jest we Włoszech. To wydarzenie, na którym po prostu trzeba być, jeśli jest się częścią branży motocyklowej. Co ważne, pierwsza edycja włoskich targów miała miejsce już w 1914 roku! EICMA przyciąga przede wszystkim premierami nowości ze świata technologii, międzynarodowymi konferencjami prasowymi, warsztatami mechanicznymi oraz panelami dyskusyjnymi z zawodnikami motorsportu światowej klasy. Ponad 100-letnia historia i doświadczenie nie może mieć sobie równych.  

Intermot Cologne

Niemiecka Kolonia staje się stolicą fanów jednośladów, która przyciąga prawdziwe rzesze ludzi na organizowane wystawy. Tylko w 2006 roku Intermot Cologne odwiedziło blisko 200 tysięcy gości! Z racji tego, że jest to wydarzenie organizowane co dwa lata, następna okazja do odwiedzenia targów nadarzy się w 2022 roku! Tradycją jest, że niemieckie targi stają się miejscem wyścigów czy też pokazów stunterów motocyklowych i wiele innych. Każda edycja odwiedzana jest przez ponad 1000 wystawców, którzy oferują najświeższe produkty i części motocyklowe oraz akcesoria. 

COLOGNE, GERMANY – OCTOBER 02 : The Ducati Racebikes of Chaz Davies and Andrea Iannone at the 2018 Intermot trade fair on October 2, 2018 in Cologne, Germany. Intermot is the worlds second-largest motorcycle trade fair and will be open to the public from October 3-10. (Photo by Marc Pfitzenreuter/Getty Images)

Motorcycle Trade Expo

Coroczne wydarzenie odbywające się w Stoneleigh Park w hrabstwie Warwickshire gości najważniejszych graczy na rynku dealerów samochodowych, producentów części i akcesoriów. Ponad 25 lat doświadczenia przekłada się na niezapomniane wydarzenia, które skupiają wszystkich najważniejszych ludzi z branży. Na zainteresowanych czekają przeróżne warsztaty oraz usługi dedykowane właścicielom jednośladów.

Trzydniowe targi cenione są przede wszystkim za możliwość rozwoju biznesowego, nakręcenia sprzedaży, przedstawienia nowych produktów na rynku, czy odnowienia kontaktów.   

Nie znamy jeszcze dokładnej daty nadchodzącego wydarzenia.

Motor Bike Expo

To kolejne wydarzenie organizowane we Włoszech. Motor Bike Expo skupia wszystkich fanatyków zmodyfikowanych custom motocykli. Jak co roku, targi odbywają się w Weronie, gdzie tłumnie gromadzą się zarówno wystawcy, jak i goście. Według oficjalnych statystyk Motor Bike Expo rocznie odwiedza ponad 200 tysięcy uczestników i 700 firm. 

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się od 18 do 20 czerwca. 

Brussels Motor Show 

Na ostatnim miejscu naszego zestawienia znajduje się Brussels Motor Show, które uznawane jest za jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. Według szacunków organizatorów, każdego roku Brukselę odwiedza ponad pół miliona miłośników jednośladów, którzy gromadzą się w oczekiwaniu na najważniejsze premiery branży motocyklowej.

(Photo by Marc Pfitzenreuter/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Choć stoki narciarskie w końcu otwarto 12 lutego, to niepewna sytuacja związana z zimowym wypoczynkiem popchnęła zapalonych narciarzy do stosowania […]
Motocykle bez ABS – jak umiejętnie nimi jeździć?
Motocykle bez ABS – jak umiejętnie nimi jeździć?
W Twoim jednośladzie nie ma systemu ABS. Co, gdy hamujesz, a nawierzchnia jest mokra? Strach pomyśleć, dlatego warto wiedzieć, jak umiejętnie jeździć motocyklem bez tego systemu.
Porady dotyczące bezpiecznego transportu ciężkich ładunków przy użyciu przyczep budowlanych
Porady dotyczące bezpiecznego transportu ciężkich ładunków przy użyciu przyczep budowlanych
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami i standardami bezpieczeństwa przy transporcie ciężkich ładunków przy użyciu przyczep budowlanych. Dowiedz się więcej o podstawach i technikach związanych z bezpiecznym przewozem.
Ostatnie wpisy